Kategorie
Gry Nintendo

Forever Entertainment otwiera Forever Limited i będzie sprzedawać fizyczne gry na Switcha O_O

Człowiek sobie normalnie siedzi, obija się po dniu pracy, a tu wjeżdża informacja o tym, że Forever Entertainment wchodzi w segment gier pudełkowych. Do tego za pośrednitwem Forever Limited – własnego sklepu. Oferując przy tym zestawy, które wywołały u mnie jedną reakcję:

Forever Limited Sparkle Ultimate Collection Limited

„Cholera, gdzie są moje pieniądze kiedy je potrzebuje?”

Wpis na bazie informacji prasowej od Forever Entertainment. Nie otrzymałem za niego wynagrodzenia w żadnej formie. Żeby nie było, że się sprzedałem.

Forever Limited to sklep z pomysłem na siebie

Forever Entertainment przemyślało najwyraźniej temat i wyciągnęło prosty wniosek: nie ma co wydawać prostego wydania pudełkowego gier na Switcha, bo to zwyczajnie nie ma sensu.

Logos sklepu

Dlatego też postanowili, że każde, nawet najbardziej ubogie wydanie gry nie będzie „biedne”. Zawsze będzie „coś” poza grą. Absolutnym planem minimum będzie certyfikat autentyczności z numerem egzemplarza.

Oprócz tego wszystkie dodatki dołączane do gier mają być oparte o unikatowe grafiki stworzone specjalnie na potrzeby tych zestawów. Nie będzie męczenia tych samych artów aż do wyuczenia się ich na pamięć.

Oprócz „zwykłych” pudełek, w ofercie Forever Limited będą też dostępne wydania gier w ograniczonych nakładach.

Co zaoferuje nam Forever Limited?

Na ten moment planowane są trzy warianty wydań:

  • unLimited
  • Limited
  • Exclusive

unLimited to względnie typowe wydania sklepowe. Dostępne bez limitów ilościowych i zawierających przede wszystkim kartridż z grą. Oprócz tego w pudełku będzie znajdować się jakiś gadżet oraz numerowany certyfikat, który pozwoli potem poszpanować posiadaniem egzemplarza gry z policzonego wydania. No i wyobrażam sobie, że osoby z egzemplarzami 666, 777, 123, i tak dalej będą się zacieszać. Ja bym się zacieszał z jakiegokolwiek „specyficznego” numeru egzemplarza. Nawet z 71830.

Limited to wyższy poziom wtajemniczenia. Ograniczony nakład i sterta różnorakich dodatków. Do tego oczywiście gra w pudełku i certyfikat.

Exclusive to będą pełnoprawne wydania kolekcjonerskie. Z dużym pudełkiem, rozmachem odnośnie zawartości no i bardzo limitowanym nakładem.

A coś konkretniej?

Dzięki uprzejmości Forever Entertainment i ich niezawodnego działu PR mogę wam pokazać co jakie gry będzie można kupić na otwarcie sklepu. Co prawda nastąpiło ono o 20:00, czyli co najmniej minutę temu, więc co bardziej niecierpliwych po prostu od razu tam odsyłam. Resztę zapraszam na przegląd poniżej.

Panzer Dragoon

Pierwszą z nich jest Panzer Dragoon, którego recenzję mogliście u mnie przeczytać. Co prawda została ona napisana przed kilkoma bardzo udanymi aktualizacjami, ale werdykt dalej utrzymuję – to świetna gra.

Wersja unLimited będzie się składać z pudełka z grą z odwracalną okładką, kartridża, numerowanego certyfikatu i naklejek.
Wersja Limited oprócz tego będzie miała plakat A2, naklejki na Switcha i Joy-cona z wzorem inspirowanym grą i ściereczkę z mikrofibry z motywem z gry. Wszystko będzie zapakowane w stylowe kartonowe pudełko.

Forever Limited Panzer Dragoon

Oprócz tego Panzer Dragoon wystartuje z wydaniem Exclusive, które będzie kosztować 540 złotych i zawierać szklaną statuetkę z grawerowanym laserowo wizerunkiem smoka, trzema grafikami z gry wydrukowanymi na grubym, matowym papierze i certyfikat. Wszystko zamknięte w jednym z pięciuset czarnych pudełek.

Ja raczej z gatunku fanów „klasycznych” figurek, ale muszę przyznać, że ta statuetka z smokiem ma klasę.

Thief Simulator

Drugą dostępną w chwili otwarcia sklepu grą jest Thief Simulator. Przyznaję, nie grałem. Ale Cooking Simulator był na swój sposób udany, więc analogiczna gra z złodziejem w roli głównej musi trafić na moją listę gier do przemielenia.

Wydanie unLimited zawiera naklejki, certyfikat z numerem gry, pudełko z dwustronną okładką i kartridż z grą. Wersja Limited oprócz tego ma w sobie srebrny brelok w kształcie łomu, haftowaną prasowankę z logiem gry chusteczkę do czyszczenia ekranów (odcisków palców głównie) i trochę fałszywych banknotów. Wszystko w kartonowym sejfie.

Forever Limited Thief Simulator

W sumie to zabawne, bo wydajesz kasę by dostać kasę. Tylko jak takie fałszywki wprowadzić potem w obieg do diabła?

Sparkle Ultimate Collection

Trzecim tytułem, jaki dostaniecie w dniu otwarcia Forever Limited jest Sparkle Ultimate Collection – pakiet 4 gier na jednym kartridżu o których absolutnie nic nie wiem, ale na bazie samego wyglądu wydania? Chcę.

Podstawowa wersja za 180 złotych to naklejki, certyfikat z numerem gry, pudełko z dwustronną okładką i kartridż. Wydanie Limited oprócz tego zawiera płytę CD z fragmentami ścieżki dźwiękowej, ściereczkę do czyszczenia ekranu, plakat A2 i „magiczny” kubek, który zmienia grafikę pod wpływem koloru.

Forever Limited Sparkle Collection

Kolorystyka tego zestawu i ten kubek sprawiają, że mam ochotę zrobić coś bardzo głupiego.

Najpierw kupić, a potem zadawać pytania, czy było warto. No cóż. Czasem trzeba zrobić coś nierozsądnego.

Czy to ma sens?

Jeszcze jak! Wydawca samodzielnie sprzedający wydane przez siebie gry, w każdej możliwej opcji?

To brzmi jak dobry pomysł na zmniejszenie liczby pośredników, zwiększenie zysków i bezpośredni odbiór informacji zwrotnych od kupujących, co raczej nie zaszkodzi w wydaniu jeszcze ciekawszych rzeczy w przyszłości.

Ogólnie, to trudno tego nie pochwalić, zwłaszcza w perspektywie nadchodzących gier, takich jak remake Panzer Dragoon 2.

Gdy jego premiera będzie się zbliżać, to będę czekał na Forever Limited. W ciszy, spokoju naciskał F5 aż do chwili pojawienia się wydań pudełkowych. Po to by kupić póki będzie co kupić.

2 odpowiedzi na “Forever Entertainment otwiera Forever Limited i będzie sprzedawać fizyczne gry na Switcha O_O”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: