Kategorie
Gry Książki

Andrzej Sapkowski dalej jest Andrzejem Sapkowskim.

Ostatnio opublikowany wywiad z „AS-em polskiej fantastyki” nie pozostawia złudzeń – wszystkie opinie o egocentryzmie Andrzeja Sapkowskiego dalej są prawdziwe.

Wiedźmin 3 Andrzej Sapkowski
Nie ma wpisu o Wiedźminie bez grafiki z Wiedźmina!

Jakie stwierdzenia potwierdzają wypowiedzi pokroju „jakby ego przydawało wzrostu, to AS by spoglądał na Mount Everest z góry”? Niewątpliwe te dotyczące growego cyklu Wiedźmińskiego.

Kategorie
Książki

Terry Pratchett nie żyje. Świat właśnie stał się gorszym miejscem.

Myślałem, że dzień nie będzie już gorszy. Aż do chwili, gdy dowiedziałem się, że Terry Prachett zmarł. Niech mu Blask Fantastyczny świeci.

Terry Prachett
Terry Pratchett w 2011. roku © Rob Wilkins

 

Żył 66 lat. Od 1971. roku dawał nam powody do śmiechu i zadumy swoją twórczością. Będzie nam go brakować

Kategorie
Książki

Facet czyta 50 Twarzy Greya, odcinek 10: co ja najlepszego robię?

Zainspirowany premierą adaptacji największej literackiej szmiry roku 2011 i faktem, że cykl na stronie Wyszło.com nie został dokończony, postanowiłem złapać za ostatnie 60+ stron 50 twarzy Greya i sprawdzić, czy przeżyje taki koszmar.

50 twarzy Greya
Logo filmu. Bo zajmuje mniej miejsca niż okładka

Wszystko pod wpływem niedokończonego dzieła. Brak wyrażnego zakończenia zabolał mnie na tyle, że postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce.

Kategorie
Książki

Tag – 10 książek, które zmieniły mój sposób myślenia

Kojarzycie pewnie ten łańcuszek na Facebooku. U mnie zaczęło się od listy, doszło zdanie opisu „co dokładnie we mnie to zmieniło?”, a ostatecznie macie poniżej listę dziesięciu książek (no dobra, serii), które warto poznać. Może i w was coś odmienią?

Embed from Getty Images

Poniżej macie pełny tekst „taga” i moje 10 książek (dobra, oszukuje).

Kategorie
Książki

Sezon Burz będzie wydany jako ebook!

Sama książka nie ma związku z grami, ale jej główny bohater? Jak najbardziej! Sezon Burz, najnowsza powieść „wiedźmińska” Andrzeja Sapkowskiego doczeka się wersji elektronicznej. Okoliczności, jakie temu towarzyszą są jednak CO NAJMNIEJ dziwne.

Sezon Burz, Andrzej Sapkowski, Wiedźmin
Sezon Burz trafi na moją półkę (kiedyś) 😀 Tylko zastanawiam się nad formą 🙂

Zacznijmy od początku: nie było planów wydania najnowszej książki Andrzeja Sapkowskiego w formie e-booka.

Oczywiście decyzja ta spotkała się z odpowiednią reakcją internautów, którzy nie pozostawiali na wydawnictwie SuperNOWA suchej nitki za ten brak przemyślenia sprawy. Tłum krzyczał „krwi i igrzysk!”, to otrzymał odpowiednią odpowiedź: e-book z powieścią Sezon Burz został zapowiedziany na 5 grudnia tego roku.

Co jest w tym wszystkim niezwykłe? Pierwsza anomalia: wydawcą wersji elektronicznej nie będzie macierzyste wydawnictwo wydania papierowego, a firma CDP.pl, którą wszyscy znamy i kochamy. No dobra, na wypadek jakby ktoś nie znał: dawniej nazwani byli CD Projekt i zajmują się głównie wydawaniem gier. Sprzedaż prowadzą głównie za pomocą własnego sklepu pod adresem… domyślcie się jakim 😀

Wracając do ebooka: zjawisko, że dwie różne firmy wydają dwie różne wersje jednej książki to raczej jest ewenement.  To pierwsza anomalia. Drugą anomalią jest fakt, że wydanie elektroniczne będzie bogatsze niż wydanie papierowe: do samej książki zostanie dodany dodatkowy wstęp autorstwa autora i oprócz tego kupujący otrzymają artbook z gry Wiedźmin 2 (ciekawe, czy ten sam, który jest dodawany do Wiedźmina 2) oraz album muzyki inspirowanej Wiedźminem 3 (gry jeszcze nie ma, a inspiracja już jest!) wykonanej przez dość znany zespół folkrockowy Percival Schuttenbach. 

Przyznać się, kto kupi e-booka? A może macie to w głębokim poważaniu, bo macie fetysz na wąchanie książek? Nie wahajcie się pisać swojej opinii. Ebook jakby co jest dostępny w przedsprzedaży na stronie CDP.pl, za 25 sztuk złota. Potem jego cena podskoczy do 30 złotych. Kto ma ochotę, ten niech łapię teraz, póki jest okazja.

Kategorie
Książki

Czemu nie ma gry z…? – Serie, które zasługują na własne produkcje

Siedzę sobie jak gdyby nigdy nic, przeglądam sobie listy premier growych… Widzę Call Of Duty 15 i Battlefield 5050 i zastanawiam się: czemu wszyscy się boją spróbować stworzyć czegoś nowego? Albo lepiej: opartego na istniejących „dziełach kultury”?  Jest tyle dobrych książek/filmów/komiksów i nie wiadomo czego jeszcze. To wszystko czeka na swoje gry.

Producentom i developerom należą się karne kopniaki w tyłek za niewykorzystanie potencjału, który noszą w sobie niektóre tytuły. Postanowiłem przysiąść na chwilę i napisać co, według mnie powinno stać się podstawą do nowych produkcji. Powiem wprost: według mnie, gry na podstawie wymienionych poniżej tworów kultury byłyby skazane na sukces. No, chyba że wzięliby się za nie np. twórcy „Limbo Of The Lost„. Ale oni już dawno wypadli z interesu.

Dobra: TL;DR: przed wami lista książek i filmów, które KRZYCZĄ o to by powstały gry o nich oparte. Albo żeby chociaż były dla kogoś silną inspiracją 🙂