Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – Humble Might & Magic Bundle

Było Square Enix, było Electronic Arts, to przyszła kolej na Ubisoft i markę Might and Magic. Kupił ją i rozbudował do takich rozmiarów, że mógł sobie pozwolić na własną paczkę wyłącznie z grami z tej serii.

Humble Might and Magic Bundle

Co tu mówić? Kupować, nie narzekać! Mimo, że to Ubisoft. Humble Might and Magic Bundle to skondensowana MOC. I magia.

Ostrzeżenie – znaczna część z wymienionych poniżej gier występuje tylko w wersji na najgorszą i jedynie symbolicznie zabezpieczoną platformę cyfrowej dystrybucji, jaka tylko istnieje – uPlay. Czujcie się ostrzeżeni. 

Ale i tak się opłaca, więc przejdźmy do najważniejszej sprawy: giereczek.

Za 1$ możemy kupić:

 • Heroes of Might & Magic II: Gold Edition – to od tej gry na dobrą sprawę wszystko się zaczęło. Osoby odporne na oldschoolową (czytaj jako „prehistoryczną) grafikę dalej pod spodem znajdą ciekawą, wymagającą i wciągającą jak diabli strategię turową. Na moim lapku pójdzie. Dzięki czemu jest to jedna z niewiele gier, w które gram na swoim PC.
  Polecam, wasz blogerek.
 • Heroes of Might & Magic IV: Complete Edition – część serii Heroes of Might and Magic, która ma jedną główną wadę: nie jest ulepszonym Heroes of Might and Magic 3. Twórcy chcieli przetestować wiele nowych rozwiązań. Fani chcieli polepszoną trzecią część gry. W efekcie czego otrzymaliśmy całkiem znośną strategię turową, która doprowadziła twórców do bankructwa. W tę grę warto chociaż chwilę zagrać. „Z kronikarskiego obowiązku”.
 • Might & Magic od 1 do 6 – bardzo dobry powód by kupić tę paczkę. Są to bardzo stare gry – precyzyjniej mówiąc, to dungeon crawlery. Mogą się nie odpalić. Wyglądają jak kupa, a efekty dźwiękowe nie są lepsze. Ale i tak przez tę grę pójdę na 5:30 do pracy po przespaniu 8 minut, miast ośmiu godzin. Zapraszam i polecam. 
 • Might & Magic Heroes Online – Angel Starter Pack – zestaw startowy do kiepskiej gry Free2Play, która z serią Heroes of Might and Magic ma wspólnego nazwę. I ewentualnie nazwę. No dobrze: jednostki też. Zignorować i iść dalej.

Za pobicie średniej (która wynosi w tej chwili 12 dolarów i w pewnej chwili zacznie wynosić 15 tychże):

 • Heroes of Might & Magic V – moja ulubiona odsłona serii. Wzięli znaczną część pomysłów z kultowej trzeciej części. Dodali kilka swoich, kilka innych zmienili i TADAM! Cud, miód, energetyki i zarwane noce gwarantowane.
 • Might & Magic Heroes VI – Gold Edition – ta gra jest wobec Heroes of Might and Magic 5 tym, czym było HoMM 4 wobec kultowej trójki – dziwnym eksperymentem wywracającym w wielu miejscach grę do góry nogami. Jest jednak poważna różnica – Heroes of Might and Magic 6 zawiera dobre i przemyślane pomysły. Co prawda „tradycjonalista” będzie narzekał jak diabli, ale osoby o otwartym umyśle raczej będą zadowoleni.
  Niestety, posiada też jakość wykonania godną Ubisoftu. Będzie wam się miło grać, ALE zapisujcie grę często 🙂 Dobra rada wujka Jaśka. Mimo kilkunastu łatek dalej potrafi spontanicznie się wyrzucić na pulpit.
 • Dark Messiah of Might & Magic – FPS w świecie Might and Magic. Chodzisz, biegasz, skaczesz, siekasz, spalasz i inne tego typu. Wszystko na silniku Source (znanym z Half-life’a 2 i spółki). Cholera, ta gra jest tak dobra, że aż się tego nie można było spodziewać. 
 • Might & Magic: Clash of Heroes + I Am the Boss DLC – gra logiczna. Łączenie ze sobą żołnierzy tak, by zaatakować i pokonać wroga. Przyjemna popierdółka na krótkie przerwy przy komputerze. Chociaż lepiej się sprawuje w wersjach mobilnych. Bo po co grać na PC w to, skoro można zagrać w HoMM 5?
 • bliżej nie znane gry, które pojawią się 5. maja o 20:00. Prawdopodobnie będą to samodzielne dodatki do Heroes of Might and Magic 5. 

Za 15$ otrzymamy:

 • Might & Magic X Legacy – pięknie wyglądający, przyzwoicie zrobiony i wciągający jak diabli dungeon crawler. Nie jest to gra wybitna, z ocenami rzędu 250/10 i znaczkami jakości danymi przez wszystkich, od CD-Action do Putina włącznie. Ale i tak polecam uwadze.
 • Might & Magic X Legacy – The Falcon & The Unicorn DLC – A DLC? Kontynuacja historii, co powinno być karane kastracją. Ale skoro w tej samej cenie to dostajemy, to nie jest źle.
 • Heroes of Might & Magic 3 – HD Edition – ignorować. Wpis w planach. To trzeba objechać. Po prostu… Nie kupujcie tej paczki dla tej gry, zamiast tego zainteresujcie się tym i tym.
 • Might & Magic Heroes VI – Shades of Darkness – dodali do szóstej części serii moją ulubioną nację, jaką są mroczne elfy. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Dziękuje, dobranoc, papa!
 • Might & Magic Duel of Champions – Starter Pack. – karcianka sieciowa. Bardziej taktyczna od Hearthstone’a i, mimo iż Free 2 Play, to pozwalająca uzyskać bardzo niezdrową przewagę nad inny

[divider type=”thick”]

Podsumowując: jeżeli ktoś wcześniej trzymał się z dala od serii Might and Magic (przykładowo dlatego, że boi się Ubisoftu), to może, bez większego bólu dla portfela, uzupełnić braki 🙂

7 odpowiedzi na “Paczka godna wzmianki – Humble Might & Magic Bundle”

Paczka ciekawa, ale opłacenie kolekcjonerki Wiedźmina wyczerpało mój budżet na gry na najbliższe kilka miesięcy 🙂

Mi pójdzie najwyżej na najniższych, ale jako ultrafan wieśka nie mogłem odpuścić, potrzebowałem chociaż jednej kolekcjonerki. Żeby było śmieszniej, załapałem się na drugi rzut z listy rezerwowej, widać dużo osób zrezygnowało/nie zebrało kasy 🙂

Ja zrezygnowałem, bo i tak uznałem za nierealne granie w to na ten moment – pracuje w markecie 5-7 dni w tygodniu po 9h.
Gry diablopodobne są teraz bliższe mojemu sercu niż gry RPG na ponoć 100+ godzin xD

A kolekcjonerkę chciałem tylko z powodu medalionu, którego chciałbym się w końcu dorobić. Ale ni cholery nie ma na to szans, na tę chwilę.

I mam problem… M&M X kupiłem niedawno, więc próg górny mogę odpuścić, wypadało by zostać na 1$, ale z młodych lat pamiętam Dark Messiah of Might & Magic, który bardzo lubiłem… co robić? Tym bardziej, że jest za 5E na steamie (bez promocji) 😉
Pewnie poczekam na pełen pakiet gier i wtedy zdecyduję…

Biorąc pod uwagę, że średni próg za żadne skarby nie spadnie poniżej 12 USD, to ja bym na tę chwilę. Wciągał próg jednodolarowy, a Dark Messiah przygarnął na Steam 🙂

Ale powiem Tak – jeżeli chodzi o gry z świata Might and Magic, to niewiele zostało jeszcze do wrzucenia. Na dobrą sprawę zostało gołe HoMM 3 – na co nie ma szans i dodatki do HoMM 5.
No dobrze, jest jeszcze Crusaders of Might and Magic i Might and Magic 7,8,9. Ale one są… delikatnie mówiąc takie sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: