Kategorie
Gry

Heroes of Might and Magic 3 na Androida – poradnik krok po kroku

Technologia poszła do przodu. Siedzę na nudnych zajęciach w szkole zaocznej i zamiast rozwiązywać krzyżówki, to gram w Heroes of Might and Magic 3 na tablecie.

Nie wiem co zadziwia mnie bardziej: to, że nie zasnąłem, czy to, że tak da się grać. A teraz podzielę się z wami tą wiedzą tajemną.

UWAGA – Poniższy wpis wymaga pewnych umiejętności obsługi Androida przekraczających „typowy użytek. Szykujcie się na trochę grzebienie.
UWAGA NR. 2 – I jeszcze jedno: mówiąc realnie, to nie zagranie w Heroes of Might and Magic 3 na typowym smartfonie. Chyba, że macie szpilkę z końcówką dotykową. W przeciwnym razie polecam phablety w stylu Samsung Galaxy Note, lub tablety.

Instrukcja instalacji HoMM 3 na sprzęt mobilny.

Do zabawy będą potrzebne:

  • Heroes of Might and Magic 3 wraz z zainstalowanym VCMI.
  • Ta aplikacja z sklepu PlayNiestety aplikacja przestała być wspierana i znikła z Google Play. 
  • Za to możecie ściągnąć instalator nowszej wersji stąd.
  • Najpewniej karta pamięci.

Jeżeli nie wiecie czym jest VCMI, ani jak to ustawić, to tutaj macie potrzebne informacje.

Na początek instalujecie wspomnianą aplikację na telefonie i uruchamiacie ją. Poniżej ukaże się wam coś takiego. Nie wpadać w panikę, tak ma właśnie być!

Zanotujcie sobie gdzie macie wrzucić pliki gry, bo bez tego nie pójdziemy dalej.

WAŻNE JAK DIABLI: musicie chociaż raz odpalić VCMI na komputerze. Inaczej się nie uda.

Podpinacie kartę pamięci do komputera i przerzucacie całą zawartość katalogu z grą do odpowiedniego katalogu na karcie pamięci. Na powyższym przykładzie byłoby to na karcie pamięci, w katalogu Android/data/is.xyz.vcmi/files

I tutaj zaczynają się potencjalne schody. Może się bowiem okazać, jak w moim przypadku, że zamiast na karcie pamięci, to zachce grę ustawiać gdzieś na pamięci telefonu, która nie jest widoczna na podpiętym do tabletu komputerze. Wtedy musicie skorzystać z jakiegoś menedżera plików.
Jak macie fajny sprzęt, to macie go domyślnie na stanie. Jak nie, to ustawcie sobie jakiś (ja polecam wam ten i ten) i przenieście pliki tam gdzie trzeba.

Albo możecie ustawić w ustawienia aplikacji na Androida inną pozycję, z której będzie odczytywać pliki gry. Wystarczy jedynie odpalić aplikację, nacisnąć wielki przycisk na górze, a następnie wybrać opcję „Data installation location” i wybrać lokalizację.

Heroes 3 VCMI Android Ustawienia

Jeżeli wszystko zrobiliście dobrze, to niedługo zobaczycie intro, a potem menu główne gry. Miłego grania!

Poniżej kilka zrzutów ekranu jako dowód, że to działa 🙂

HoMM 3 VCMI Android
HoMM 3 VCMI Android

22 odpowiedzi na “Heroes of Might and Magic 3 na Androida – poradnik krok po kroku”

nie bawie sie dobrze, laguje, AI to idiota, random mapy generują chore ilosci STRONNIKÓW (miałem 500 cyklopów), i nie są w stanie wyrenderować wody i podziemi. dałoby sie to wszystko przebolec gdyby nie to AI !!! polecam tylko na krotka sesje lub z kolega ale co rusz wywala na hot seacie . Nawet filmy nie odpalają ps: wbrew temu co piszą kampania czasami odpala.

Prawda, w kampanię mogłem grać bez problemu. W VCMI masz dostęp do wszystkich misji, czyli do wszystkich okienek w poszczególnych kampaniach. Wywalało mnie gdy naciskałem okienko, do którego nie miałbym normalnie dostępu. Gdy wszedłem w to pierwsze nie było absolutnie żadnego problemu. Szczerze mówiąc to pograłbym w sobie w kampanie na komórce gdyby nie okropne AI. Nie wiedziałem czy to tylko mój problem, ale po raz któryś już widzę narzekającą na to osobę. Ten problem polega na głupocie komputerka w poruszaniu się po mapie i w zarządzaniu armią. Komputerek rozwija się normalnie. Kupuje nowe budynki itd. Podczas bitew też jest wszystko ok. Już w pierwszej misji wiedziałem, że coś jest nie tak, druga utwierdzia mnie w tym przekonaniu. W drugiej misji z kampani „odrodzenie erathii” komputerek ma wszystke kopalnie, które są w dodatku chronione. Byłem parukrotnym świadkiem tego jak bohater wroga respił się w mieście z np. jednym centaurem, atakował stwory broniące jego własnej kopalnii, a następnie przegrywał… Ponadto wróg w ogóle nie rekruruje armii! Miałem zamiar przejść po raz kolejny wszystkie kampanie w homm3, ale do tego nie dojdzie :(. Wizja przejścia wszystkich misji bez żadnego wysiłku odbiera mi całą frajdę płynącą z rozgrywki.

Ja mam problem z tą grą acz kolwiek zainstalowałem poprawnie i rzecz biorąc tylko i wyłącznie jak chce grać np: na dwóch przez jeden telefon to włącza mi się ekran gry ale myszka nie działa i nie ma ikonek zamku i bohaterów a wszystko mgła wojny spowija czy ktoś mądry mnie spomorze
PS: Musiałem xd

Witam, zainstalowałem i skopiowałem wszystko zgodnie z poradnikiem, sama gra odpala normalnie, lecz gdy próbuję odpalić już jakoś mapę lub kampanię to wywala mnie z gry i wyskakuje komunikat „Niestety, aplikacja VCMI została zatrzymana.”, proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ;x

A czy przed przekopiowaniem danych na kartę pamięci smartsprzętu chociaż raz odpaliliście grę?

To jedyny sposób w jaki udało mi się odtworzyć tego fuck-upa VCMI :/

Galaxy S7 Edge, Android 7.0
Mam dokładnie ten sam problem. Hirołsy z goga, bez modów, odpaliłem przez vcmi na kompie, normalnie działało. Skopiowałem pliki na telefon i zonk. :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *