Kategorie
Gry

Dark Souls dorobi się portu na Nintendo 3DS.

Coś jest nie w porządku z Nintendo. Najpierw gra na PC, a teraz zorganizowanie portu najbardziej karkołomnej produkcji ostatnich lat. Dark Souls trafi na 3DS-a. W zupełnie nowym wydaniu!

Przyszła grafika Dark Souls na handheldy Nintendo
Tak będą wyglądały Dark Soulsy na konsoli przenośnej Nintendo

Fani Pokemonów, Zeldy i Monster Huntera – jesteście gotowi umierać, co chwila?

W informacji rozesłanych przez Nintendo w informacjach prasowych wynika, że bogaty zestaw gier wydanych na ich konsole przenośne wzbogaci port gry, którą się kocha lub nienawidzi: Dark Souls! Konkretnie konwersji zostanie poddana pierwsza część gry w znanej graczom PCtowym edycji „Prepare to Die”

Jednocześnie Nintendo informuje, że żadna z ich platform sprzętowych nie dałaby sobie rady z grafiką na poziomie tej z PC bądź konsol poprzedniej generacji. W związku z tym postanowili zasugerować zmianę stylu graficznego rozgrywki na rzut izometryczny, a zamiast grafiki 3D zastosować pixel-arty.

Pragnący pozostać anonimowy przedstawiciel From Software, twórców gier z serii Souls, poinformował mnie, że się zgodzili się oni na współpracę z Nintendo by uzyskać dodatkowe środki na kolejną część Dark Souls. Mówi również, że zgodzili się na zmianę widoku na izometryczny po części z powodu sukcesu Wayward Souls, gry mobilnej silnie inspirowanej ich produkcjami.
Oprócz tego informuje on, że z powodu stworzenia całej warstwy graficznej od nowa data premiery gry szacowana jest na trzeci kwartał 2017 roku. Przy czym data może przesunąć się na bliższą. Warunkiem jest znalezienie dodatkowych artystów chętnych do współpracy przy „konwersji gry na nowy format graficzny”. Ktoś chętny? Na ten moment twórcy poszukują możliwości zlecenia produkcji grafik Chińczykom.

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że Nintendo planuje dodatkowo stworzyć własną wersję serii, w której Mario chwyci za broń, a miast dusz będzie zdobywało się grzybki. Nie byłby to coś wyjątkowego – aktualnie procesowi „Marionizacji” poddawana jest znana gra mobilna Puzzle & Dragons. Osoby bardziej zainteresowane tematem zapraszam tutaj – do gameplayu z produkcji nagranego przez ekipę z Polygona.

[divider type=”thick”]

Jestem szczerze zdziwiony kierunkiem, które objęło Nintendo. Dark Souls w żaden sposób nie wpasowuje się w ich dotychczasową grupę docelową. Czy oznacza to, że Nintendo szykuje jakąś kontrofensywa, dzięki której przejmie władzę w świecie konsol? Co będzie następne? Final Fantasy XV? Bloodborne? A może jakaś pełnoprawna gra MMO?

Oczekuję dalszych ciekawostek z nieskrywaną ciekawością 😀

5 odpowiedzi na “Dark Souls dorobi się portu na Nintendo 3DS.”

Podobno na Wii ma być, Nintendo ma nadzieję przyciągnąć ” hardcore gamers”. Cięcie wrogów wii remote – to dopiero będzie coś!

I to na żywo! WiiLifeDetect powiązany kablami z twoim mózgiem (kolejny projekt N) sprawi, że śmierć twojego avatara = śmierć mózgowa (tymczasowa). Wii = life.

(dobra, poziom prima aprilisowej żenady mnie przerasta :P)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *