Kategorie
Offtop Blog

Pog(R)adamy w Szczecinie?

Panie, panowie. Camperzy i healerzy. Nooby i pro’sy. A przede wszystkim Szczecinianie i Szczecinianki! Od dawna chciałem was o tym poinformować, ale właściwy czas nadszedł dopiero teraz. Chciałbym was zaprosić na szczecińską edycję Pog(R)adajmy!

Pog(R)adajmy Szczecin
A taki jest znaczek imprezy na obszar Szczecina!

Dla tych, którzy nie lubią owijania w bawełnę: impreza ta jest „ogólnopolskim spotkaniem dla graczy i pracowników branży gier”. Odbędzie się ona 9 lipca. Start? Godzina 19:00. Miejsce? Pub EXP, o którym wcześniej miałem przyjemność pisać. Oficjalny koniec? 22:00. Rzeczywisty? Jak będziemy mieli wszystkiego dość! W sumie mając tylko te informacje możesz przestać czytać. Jeżeli chcesz jednak dowiedzieć się czegoś więcej, to wiesz co masz kliknąć. 

Jak przyjdę, to w co ja się wpakuje?

W coś pięknego. Pog(R)adajmy zaczęło jako lokalna inicjatywa Michała „Schemata” Wierzbickiego, który organizował comiesięczne spotkania w Krakowie.  Skromne początki, niezapowiadające tego, że teraz to spotkanie się odbywa w tym samym czasie w ośmiu miastach Polski. Pardon! Dziesięciu: w tym miesiącu do listy miast, gdzie będzie można pog(R)adać dołączy Szczecin i Wrocław. Organizatorem paprykarzowo-morskiej edycji Pog(R)adajmy będzie… moja skromna osoba, oraz ten blog.

Same spotkania są raczej luźne. Mają kilka standardowych „punktów” imprezy, ale poza tym jest to nic innego jak regularne spotkanie graczy wszelkiej maści od PC-towców, przez konsolowców na mobilnych kończąc. Odbywa się ono w każdą drugą środę miesiąca i trwa (oficjalnie) od 19:00 do 22:00. Wiecie, środek tygodnia, do pracy potem trzeba iść… Ale jeżeli ktoś ma czas i chęci.

Świecką tradycją imprezy jest „interGranie”. W trakcie tego wydarzenia dobieramy się w losowe pary/grupy i idziemy grać! W końcu cóż może działać bardziej integrująco od wspólnej zabawy. Inną sprawą jest to, że oprócz tego w planach zwykle jest rozlosowywanie nagród wśród uczestników tego wydarzenia. To zależy od sponsorów, którzy być może się pojawią.

Świeckiej tradycji musi stać się zadość: istnieje wydarzenie na Facebooku dla tej imprezy. Nie będę krył, że zaanonsowanie się wcześniej pomoże. Będę, przykładowo, wiedział czy trzeba będzie dostawić krzesła w EXP’ie.

A tutaj wersja dla leniwych. I przy okazji test wtyczki do dodawania dziwnych rzeczy z Facebooka na WordPressa.
https://www.facebook.com/events/656056704482655/

I najważniejsze: jeżeli chcecie się dowiedzieć gdzie odbywają się inne spotkania sygnowane logiem Pog(R)adajmy, to możecie zobaczyć kompletną listę tutaj (jak nie dzisiaj, to wkrótce).

O miejscu.

EXP Pub Pog(r)adajmy
Jakby co ten róż to pozostałości po poprzednim pubie, który tam był.
Nie pytajcie.

Nie da się ukryć, że Pog(R)adajmy by nie zawitało do Szczecina, gdyby nie odpowiedni lokal. Na całe szczęście, od niedawna w moim mieście otwarty jest pub EXP. Co w nim dobrego? Piwo z browaru Witnica (w moim odczuciu jeden z najlepszych browarów jaki istnieje), gry planszowe (w ilości hurtowej), obsługa i miejsce. Czyli na dobrą sprawę wszystko. Więcej informacji o lokalu znajdziecie na ich stronie internetowej lub w wpisie na moim blogu, który pisałem jakoś chwilę przed startem lokalu.

Więcej o imprezie

Wiecie co? Nie ma sensu bym ja się w dalszym ciągu rozpisywał. Zamiast tego oddam głos pomysłodawcy: jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o poprzednich edycjach Pog(R)adajmy, poczytać relacje, zobaczyć gdzie jeszcze ta impreza jest organizowana i inne, to zapraszam na oficjalną stronę internetową tego wydarzenia. Już niedługo zostanie ona zaktualizowana o wydarzenie w Szczecinie.

A tymczasem, mam wam do powiedzenia tylko jedno: do zobaczenia WKRÓTCE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: