Kategorie
Gry

The Witcher Battle Arena – zapowiedziano grę MOBA w świecie Wiedźmina. TYLKO NA SPRZĘT MOBILNY

CD Projekt Red od jakiegoś czasu straszył nas tym, że na grach RPG się uniwersum Wiedźmina nie skończy. O porcie gry planszowej słyszeliśmy. Ale MOBA? To coś, czego się nie spodziewałem. Poniekąd niesłusznie. Zwłaszcza w takiej postaci.

The Witcher Battle Arena
MOBA w świecie Wiedźmina, czy The Witcher Battle Arena. Fajne logo C:

Twórcy skąpią informacji, ale wysączyłem co się dało. Poniżej skrót wszystkiego co wiemy.

Informacje o grze

The Witcher Battle Arena ma być grą MOBA, która zostanie wydana TYLKO na platformy mobilne. Android. iOS. Windows Phone. Windows Tablet. Wersja PC nie jest ta moment wymieniana wśród platform docelowych. Poniżej zobaczycie trailer CGI gry.

https://www.youtube.com/watch?v=8UPV_vv4qjI

Na temat gameplayu wiemy, że ma on być dostosowany do dotykowych ekranów.
Na początek mamy informację o dziesięciu postaciach w grze. Niewiele (Zoltan Chivay, Ioreveth, Letho i Golem) z nich pojawiło się w poprzednich grach. Nie wiemy też nic o tym czy, a jeżeli tak, to jakie inne postaci będą grywalne w The Witcher Battle Arena.

Gra będzie mieć dwa tryby gry: typowy tryb „free for all” oraz tryb podobny do Capture The Flag – dwie drużyny po trzech graczy przejmują kontrolę nad miejscami na mapie. Kiedy jedna drużyna ma przewagę w punktach, to zabiera przeciwnikowi punkty. Drużyna bez punktów przegrywa.

W The Witcher Battle Arena będzie możliwość grania z znajomymi. Zarówno przeciwko innym ludziom, jak i botom. Przewidziano też możliwość grania w trybie offline w przypadku braku dostępu do internetu.

Gra ta, pod względem fabularnym dziać się będzie w trakcie/po Wiedźminie 3.

The Witcher Battle Arena
Jeden z udostępnionych screenshotów z gry.

***

Komentarz do informacji.

Dziecko zapomniało jak się powinno dawać komentarze w informacjach, to poćwiczy na blogu.
Z jednej strony smutno, że CD Projekt Red porzucił PC. Jednak nie dziwię się, że w przypadku takiego projektu to zrobił. Gier MOBA na PC jest więcej, niż ten blog ma czytelników, podczas gdy na sprzęcie mobilnym jest go tyle, co kot napłakał. Ja sam znam tylko jedną grę: Arena of Heroes, która z klasyczną MOBĄ ma niewiele wspólnego.

Oprócz tego CD Projekt Red już raz próbował czegoś w podobnym klimacie. Była to przeglądarkowa gra The Witcher Versus, która była bardziej rozbudowaną, rpgową wersją… kamień, papier, nożyce. Gra była, o zgrozo, całkiem przyjemna. Miała mechanikę zapożyczoną z  przedpotopowych gier „play by e-mail”. Ale dzięki ciekawym opisom postaci, lokacji i potworów gra nie odstraszała.  Nie zmienia to jednak faktu, że gra została ubita przez swoją nierentowność.

Podejrzewam, że te fakty oraz kompletny brak obecności Wiedźmina na telefonach komórkowych The Witcher Battle Arena trafi właśnie na sprzęt mobilny. CD Projekt Red pragnie wykorzystać popularność zgromadzoną za pomocą trzech odsłon serii, książek i innych i wejść na rynek mobilny. Zwłaszcza, że zyski z mikropłatności z gier są ponoć niczego sobie.

Co nie zmienia faktu, że jako fan uniwersum Wiedźmina (książek Sapkowskiego niekoniecznie) poszukuję maści na ból tyłka z powodu braku wersji PC. Albo potężnego smartfona. Nie chce nikt mi przesłać Galaxy Note’a? Mam za półtorej miesiąca urodziny 🙂

Ej, co się patrzysz? Pomarzyć nie można? Do przeczytania! Trzaskam post dziennie od kilku dni, na razie starczy 🙂

2 odpowiedzi na “The Witcher Battle Arena – zapowiedziano grę MOBA w świecie Wiedźmina. TYLKO NA SPRZĘT MOBILNY”

Meeeh, ale zrąbali z brakiem wersji na PC, już widzę jak mój telefon wytrzymuje taką grę…. .=.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *