Can’t Kill Progress, czyli jak Square Enix zapowiada nowego Deus Exa

Square Enix postanowiło zrobić coś inaczej. Zapowiadają nową grę od jednego ze swoich studiów. Ale tak, że nikt nie wie o co chodzi.

Can't Kill Progress

Bardzo rzadko daje wpisy o czymś o czym kompletnie nic nie wiem, ale tutaj moje zainteresowanie wzrosło drastycznie. Głównie dlatego, że Square Enix wymyślił w końcu jakąś ciekawy rodzaj promocji.

Godzinę temu, na Facebooku, Square Enix poinformowało o rozpoczęciu nadawania streama, w trakcie którego ujawnią nową grę od jednego z ich zachodnich studiów. Livestream ma być interaktywny – kilkakrotnie pojawi się możliwość głosowania. Nad czym? Po co? Co to zmieni? Nie wiadomo. Wiemy jednak coś o wiele bardziej wartościowego

Człowiek klika na link i widzi następujące podpowiedzi:

  • osoby, które widać na streamie są wprowadzane przez żołnierza z wzmacnianym białym rękawem w zbroi. Podobne opancerzenie mieli zołnierze UNATCO w Deus Ex 1.
  • od czasu do czasu na streamie na streamie widać okienko, w którym użytkownik CYBERRAGEX dzieli się z widzami linkiem do nagrania
    Can't Kill Progress Nowe Deus Ex
  • a po wrzuceniu w Google tej nazwy trafiamy na konto na Twitterze @cyberragex, na którym jest kilka tweetów. Jeden z nich brzmi „daedalus:GlobalNode:PAGEIND//USERWEB/[email protected]/Bulletins”. A Daedalus to nazwa sztucznej inteligencji występującej w pierwszej części Deus Ex
    EDIT: okazało się jednak, że nie jest on częścią zabawy, lecz gościem, który rozpracował zagadkę wrzuconą przez Square Enix.
    Can't Stop Progress
  • na Twitterze @cyberragex ciągle wrzuca cytaty z pierwszej części Deus Ex.

Daleko idący, ale uzasadniony wniosek? Square Enix właśnie nakręca graczy przed oficjalnym ogłoszeniem kolejne części Deus Ex, w której akcja będzie się dziać między pierwszą, a drugą częścią Deus Ex i mieć ścisły związek z pierwszą częścią serii.

Oczywiście nie jest to nic pewnego, ale przy aktualnych danych to jedyna rzecz, która zdaje się mieć sens. Więcej informacji bez wątpienia poznamy w ciągu najbliższych trzech dni. Tyle bowiem ma trwać ta cała zabawa.

Co wyniknie z Can’t Kill Progress? Nie wiem. Ale chcę wiedzieć. A teraz wybaczcie, idę robić kawę i oglądać stream.

Jeżeli ktoś chce dołączyć do oglądania, to zapraszam poniżej.

Watch live video from CantKillProgress on www.twitch.tv

I w tym miejscu chciałbym gorąco pozdrowić Grześka, który dał mi znać o tym wszystkim. Dzięki! 😀

[divider type=”thick”]

Autopromocja – jak ktoś chce pograć w pierwszego Deus Ex’a w pełnej klasie (Full HD, łatki i inne bajery), to tutaj możecie przeczytać rozbudowany poradnik do poprawiania tej gry. Na tyle na ile to możliwe.

Bawcie się dobrze, ja wracam do oglądania streama w poszukiwaniu dalszych wskazówek.

[divider type=”thick”]

Aktualizacja – wszelkiego rodzaju przecieki sprawiły, że już wiemy na 100% jaka gra właśnie jest zapowiadana – Deus Ex: Mankind Divided. Sequel do Deus Ex: Human Revolution i bezpośredni prequel dla Deus Ex 1.

Więcej informacji w osobnym wpisie, już wkrótce (czyli pewnie jutro).

4 myśli w temacie “Can’t Kill Progress, czyli jak Square Enix zapowiada nowego Deus Exa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *