Kategorie
Gry

Can’t Kill Progress, czyli jak Square Enix zapowiada nowego Deus Exa

Square Enix postanowiło zrobić coś inaczej. Zapowiadają nową grę od jednego ze swoich studiów. Ale tak, że nikt nie wie o co chodzi.

Can't Kill Progress

Bardzo rzadko daje wpisy o czymś o czym kompletnie nic nie wiem, ale tutaj moje zainteresowanie wzrosło drastycznie. Głównie dlatego, że Square Enix wymyślił w końcu jakąś ciekawy rodzaj promocji.

Godzinę temu, na Facebooku, Square Enix poinformowało o rozpoczęciu nadawania streama, w trakcie którego ujawnią nową grę od jednego z ich zachodnich studiów. Livestream ma być interaktywny – kilkakrotnie pojawi się możliwość głosowania. Nad czym? Po co? Co to zmieni? Nie wiadomo. Wiemy jednak coś o wiele bardziej wartościowego

Człowiek klika na link i widzi następujące podpowiedzi:

  • osoby, które widać na streamie są wprowadzane przez żołnierza z wzmacnianym białym rękawem w zbroi. Podobne opancerzenie mieli zołnierze UNATCO w Deus Ex 1.
  • od czasu do czasu na streamie na streamie widać okienko, w którym użytkownik CYBERRAGEX dzieli się z widzami linkiem do nagrania
    Can't Kill Progress Nowe Deus Ex
  • a po wrzuceniu w Google tej nazwy trafiamy na konto na Twitterze @cyberragex, na którym jest kilka tweetów. Jeden z nich brzmi „daedalus:GlobalNode:PAGEIND//USERWEB/NODE.3d@778/Bulletins”. A Daedalus to nazwa sztucznej inteligencji występującej w pierwszej części Deus Ex
    EDIT: okazało się jednak, że nie jest on częścią zabawy, lecz gościem, który rozpracował zagadkę wrzuconą przez Square Enix.
    Can't Stop Progress
  • na Twitterze @cyberragex ciągle wrzuca cytaty z pierwszej części Deus Ex.

Daleko idący, ale uzasadniony wniosek? Square Enix właśnie nakręca graczy przed oficjalnym ogłoszeniem kolejne części Deus Ex, w której akcja będzie się dziać między pierwszą, a drugą częścią Deus Ex i mieć ścisły związek z pierwszą częścią serii.

Oczywiście nie jest to nic pewnego, ale przy aktualnych danych to jedyna rzecz, która zdaje się mieć sens. Więcej informacji bez wątpienia poznamy w ciągu najbliższych trzech dni. Tyle bowiem ma trwać ta cała zabawa.

Co wyniknie z Can’t Kill Progress? Nie wiem. Ale chcę wiedzieć. A teraz wybaczcie, idę robić kawę i oglądać stream.

Jeżeli ktoś chce dołączyć do oglądania, to zapraszam poniżej.

Watch live video from CantKillProgress on www.twitch.tv

I w tym miejscu chciałbym gorąco pozdrowić Grześka, który dał mi znać o tym wszystkim. Dzięki! 😀

[divider type=”thick”]

Autopromocja – jak ktoś chce pograć w pierwszego Deus Ex’a w pełnej klasie (Full HD, łatki i inne bajery), to tutaj możecie przeczytać rozbudowany poradnik do poprawiania tej gry. Na tyle na ile to możliwe.

Bawcie się dobrze, ja wracam do oglądania streama w poszukiwaniu dalszych wskazówek.

[divider type=”thick”]

Aktualizacja – wszelkiego rodzaju przecieki sprawiły, że już wiemy na 100% jaka gra właśnie jest zapowiadana – Deus Ex: Mankind Divided. Sequel do Deus Ex: Human Revolution i bezpośredni prequel dla Deus Ex 1.

Więcej informacji w osobnym wpisie, już wkrótce (czyli pewnie jutro).

4 odpowiedzi na “Can’t Kill Progress, czyli jak Square Enix zapowiada nowego Deus Exa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: