Kategorie
Gry

Square Enix pobłogosławił megamodyfikację Deus Exa! I dobrze, bo to dobry towar!

Jeżeli ktoś z was chce się przygotować na premierę Deus Ex Human Revolution ogrywając pierwszą cześć gry, to teraz ma świetną okazję. Square Enix swoją decyzją odnośnie Revision bardzo ułatwiła sprawę.

Deus Ex - Revision Mod HD Steam

Takie ulepszenia, za pomocą trzech kliknięć myszą? Łał. Poprostu ŁAŁ.

Tak trzeba traktować moderów.

Historie takie jak przypadek Project Vaulderie – remake’u gry Vampire Bloodlines na silniku Unity doprowadzają mnie do czerwonej gorączki. Fani gry spędzają godziny życia na tworzeniu czegoś, co potem jest mordowane. Potem, ci sami fani otrzymują listy od prawników. Nie tak się traktuje ludzi, którzy poświęcają czas grze, która czasy pierwszej świeżości ma daleko za sobą.

Historia, którą dziś opiszę napełnia moje serce radością. Zdaje się bowiem być skrajnym przeciwieństwem tamtej historii.

Deus Ex Revision Mod HD Steam
Screeny z Revision. Bo cóż by mogło bardziej pasować do tego wpisu?

Revision jest projektem, nad którym grupa siedmiu ludzi pracowała przez ostatnie siedem lat. Miał on na celu wzięcie już istniejących modyfikacji do Deus Exa, zmontowanie ich w całość i dodatkowe podrasowanie całości by gra sprawiała wrażenie wydanej kilka lat później. Cel udało im się osiągnąć.

Nim jednak postanowili się pochwalić efektami szerokiemu gronu graczy, postanowili udać się do Square Enix po błogosławieństwo. W tego typu sytuacjach błogosławieństwem jest odpowiedź kogoś innego niż prawnika pragnącego krwi i zadośćuczynienia szkód finansowych, które nigdy nie miały miejsca. To jak oni zareagowali przerosło ich oczekiwania. Znacznie.

Zorganizowali oni bowiem konferencję prasową z okazji piętnastej rocznicy wydania oryginalnego Deus Ex-a, na którym poinformowali oni cały świat o istnieniu megamoda znanego jako Revision. Nie zatrzymali się jednak na tym – ogłosili oni przecenę gry na Steam o 80% (trwającą do 16 pażdziernika, godziny 19:00 czasu polskiego) oraz to, że dzięki ich błogosławieństwu, Revision zawita na Steam. 
Oznacza to tyle, że do jego instalacji wystarczy kilka razy nacisnąć „dalej”. No i, dzięki tej akcji, wiadomość o istnieniu tej modyfikacji trafiła do setek tysięcy ludzi na całym świecie.

UNACTO lounge New York Revision Mod HD Deus Ex Steam
W takiej kwaterze głównej by się przytulniej pracowało.

Dobra, dokładniej – czym jest Revision?

Jest to połączenie kilku modów do Deus Exa, które możecie kojarzyć z mojego poradnika z masą własnej pracy, nowymi trybami gry i kompletnie odświeżoną ścieżką dźwiękową.
To prawie jak remake. A w tym przypadku „prawie” wcale nie robi wielkiej różnicy.

Różnice wyglądu lokacji są w wielu miejscach widoczne na pierwszy rzut oka. Znaczna część tekstur została poprawiona, a oświetlenie świata jest teraz na zupełnie innym poziomie. Z silnika Unreal zostały wyciśnięte siódme poty, byleby gra wyglądała chociaż trochę lepiej. Cel został osiągnięty.

Oprócz tego, tradycyjnie, zostało dodane wsparcie dla wyższych rozdzielczości i kompatybilność z mniej prehistorycznymi systemami operacyjnymi.

Area 51 Revision Deus Ex Mod HD Steam
I want to believe

Nie ma sensu bym bardziej się zagłębiał w szczegóły tej modyfikacji. Jak ktoś chce poczytać o tym co się zmieniło, to zapraszam na stronę twórców. Jak ktoś woli przetestować od razu, to niech klika tutaj.

Square Enix się stara. I dobrze!

Aż nie chce się uwierzyć, że ten sam Square Enix, który potrafił być oskarżany o zastraszanie fanów Final Fantasy Type-0 tworzących tłumaczenie gry na PSP, najpierw posłuchał (miażdzącej) opinii na temat preorderów Deus Ex: Mankind Divided, a teraz stawia na piedestał twórców Revision.

Wiem, że w pierwszym wypadku to musiał być konflikt interesów, wynikający z faktu, że gra była portowana na konsole nowej generacji oraz na PC. Ale, te informacje nigdy się nie potwierdziły. Za to ostatnie kroki Square aż krzyczą „tak, już wiemy! Już rozumiemy! To wy zostawiacie nam kasę i to wam musimy się podlizywać!”

No i się podlizują. Nic, tylko się cieszyć z tego powodu. Mnie się mogą podlizać wypuszczając szybciutko Final Fantasy XV na PC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: