Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – Humble Square Enix Bundle 3

Jeżeli jakimś cudem macie jeszcze jakieś pieniądze, to mam pomysł na co możecie je wydać.

Humble Square Enix Bundle 3

Dobry zestaw gier nie jest zły. Zwłaszcza, że wiele tytułów to perełki.

Co my tu mamy?

Za dolara wydanego na Humble Square Enix Bundle 3 dostaniemy:

 • Last Remnant – Bardzo, BARDZO dobry jRPG na PC. Ciekawa mechanika rozwoju postaci i możliwośc dowodzenia naprawdę rozbudowaną drużyną. 18 osób naraz to nie jest byle co.
 • Life Is Strange Episode 1 – prawdopodobnie najlepsza gra przygodowa tego roku. Jedna z niewielu z prawdziwymi innowacjami. Odwracająca trend “nieistotnych decyzji”. No i prawdopodobnie jedyna historia o młodzieżowych dramach od ostatnich 8 lat, która mnie ruszyła.
 • Tomb Raider I, II + III – dla growych archeologów i osób ciekawych od czego zaczęła się Lara Croft. Ostrzegam, te gry się nie zestarzały z klasą.
 • Murdered: Soul Suspect –wybitnie niedoceniana gra. Pełnoprawny thriller detektywistyczny z wątkami paranormalnymi. Podejrzewam, że głównymi bolączkami tej gry w dniu premiery była jej długość i cena na start. No cóż… teraz cena raczej nie będzie problemem.

Za pobicie średniej, wynoszącej w chwili pisania 5,26$ wpadnie nam:

 • Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (i trzydziestoma dniami subskrypcji dla nowych graczy) – warte uwagi chociażby z tego powodu, że jest jedyną grą poza WoW-em, która ma jeszcze konieczność płacenia abonamentu. Coś tę grę trzyma przy życiu, i z powodu tego czegoś warto ją obadać.
 • Kolekcja Just Cause – czyli pierwsza część,  druga i każdy możliwy DLC do niej. Tak mówiąc szczerze, to nie ma co więcej gadać. Kto miał słyszeć o Just Cause usłyszał już o nim dawno temu.
 • Front Mission Evolved – trzecioosobowa strzelanka, gdzie kontrolujemy mecha/pancerz wspomagany (zależy od używanej definicji). Efektowna destrukcja i “filmowa” fabuła (z wszystkimi jej wadami i zaletami). Ogrywałem na premierę, bardzo ciepło wspominam i niewątpliwie sobie znów przypomnę. Nie spodziewajcie się jednak GOTY 2010, okej?
 • Gyromancer – co by się stało, jakby Square Enix się zbratał z PopCapem, twórcą Bejewelled? Powstałby Gyromancer, świetne połączenie typowego RPGa w stylu Square Enix i gry logicznej. Skojarzenia z Puzzle Questem całkowicie słuszne.
 • Yosumin – kolejna gra logiczna od Square Enix. I tylko od nich. O ile mi wiadomo, to jedyna. Przypadek? Sądzę, że tak, bo Yosumin to bardzo przyjemna gra. Infantylna jak różowy smoczek, ale dalej fajna.
 • Kupony rabatowe – -20% na Just Cause 3 (by uzupełnić kolekcję) i –33% na przepustkę sezonową do Life is Strange (czyli pozostałych 80% gry)
 • bliżej nieokreślone “coś jeszcze”
 • Tomb Raider: Anniversary – będę grau…
 • Tomb Raider: Legend – …w gre…
 • Tomb Raider: Underworld – jaką? Tomb Raider.

Za 8,99 $ będziemy mogli pograć w:

 • Tomb Raider: GOTY Edition – za jednego dolara mieliśmy pierwsze gry z serii. Za 9 możemy się zapoznać z jej “nowym początkiem”. Niedawny remake wywołał sporo kontrowersji, przebudził zwrot “dysonans ludonarracyjny”, ale w ostatecznym rozrachunku okazał się być świetną grą i bardzo dobrym punktem wyjścia dla następnych cześci przygód najsłynniejszej poszukiwaczki przygód w historii gier.
 • Lara Croft & the Temple of Osiris – tutaj jeszcze stare wcielenie Lary, za to w nowym rodzaju gry. Widok izometryczny, dużo zagadek do rozwiązania i możliwość grania w maksymalnie cztery osoby przy jednym sprzęcie. To aż się prosi o granie z ziomkami na kanapie.
 • Hitman Absolution: Elite Edition – czyli też GOTY, tylko z fajniejszą nazwą. Zawiera bardzo przyzwoitą grę o płatnym zabójcy wraz z wszystkimi wydanymi do niej DLC. #NaBogato.

Humble Square Enix Bundle 3 zawartość

Post bez podsumowania postem dziwnym.

Square Enix bardzo ładne zestawy nam ostatnio przygotowuje. Z tym jest podobnie – za grosze można dostać naprawdę porządny zestaw, w którym jest wiele gier o których warto wspomnieć.
Life is Strange i Murdered: Soul Suspect będą gratką dla fanów przygodówek.
Gyromancer, mimo iż lekko stary, spodoba się każdemu, kto układa diamenciki/cukierki/kulki w czasie wolnym i chciałby dodać do tego jakąś głębię.
Tomb Raider i Hitman w kompletnych edycjach świetnie się nadadzą do nadrobienia zaległości – kolejne części serii albo już są, albo niedługo zostaną wydane.
Lara Croft & the Temple of Osiris bardzo dobrze oddaje klimat starych gier z serii i jednocześnie pozwala przyjemnie grać z innymi ludźmi.

Dobra, koniec pisania – jakby nie uważał, że warto, to by w ogóle nie odpalał Open Live Writera.  Humble Square Enix Bundle 3 jest dostępne do piątego stycznia 2016 roku pod znanym wszystkim adresem.

Miłego grania i do przeczytania potem!

2 odpowiedzi na “Paczka godna wzmianki – Humble Square Enix Bundle 3”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *