Kategorie
Gry Nintendo

Paczka godna wzmianki – Humble Friends of Nintendo Bundle

Ludzie kochani, ARMAGEDDON! Mamy paczkę z grami na konsole Nintendo. Jeżeli chorujecie na niedobór gier, to Humble Friends of Nintendo Bundle.

Humble Friends of Nintendo Bundle logo
Niepozorne logo naprawdę porządnej paczki.

Tanio, i dobrze… Sam ten zestaw sprawia, że konsole zyskuje tygodnie życia 😀
Naprawdę, chwaliłem sobie to, że jestem w stanie interesujące mnie gry konsolowe ogrywać na bieżąco. A tu? Taki klops.

Ostrzeżenie!

W przeciwieństwie do poprzedniej paczki z grami na sprzęt Nintendo, ta jest dostępna dla europejczyków. Gdyby nie ten fakt, to bym ją kompletnie zignorował i ograniczył się jedynie do bluzgania pod nosem i powrócenia do Yo-Kai Watch, którego mam od kilku dni.

Na początku jednak się przeraziłem, bo po przejściu na stronę z zakupionymi kodami zobaczyłem TO.

Humble Friends of Nintendo Bundle
NIE, BŁAGAM NIE

Otrzymałem kody przeznaczone do wykorzystania na terenie Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę, że Humble Bundle nie pozwala na wybranie kraju pochodzenia (tylko numer telefonu do dwustopniowego uwierzytelniania. Ale mój przypadek udowadnia, że nie kieruje się tym.), to jest jakaś szansa, że was spotka taka smutna niespodzianka.

W takiej sytuacji polecam kilka rzeczy:

Aktualnie zastrzegają sobie oni czas odpowiedzi do trzech dni (prawdopodobnie właśnie przez problemy z paczkami). Ale pomogą. W moim przypadku po dwóch dniach.

A tymczasem, w Humble Friends of Nintendo Bundle…

Za jednego dolara gramy w:

 • Retro City Rampage: DX na 3DSa – gra-parodia, która dokonuje rzeczy niemożliwej – nabija się z niemal wszystkiego w popkulturze pozostając przy tym w pełni grywalnym klonem pierwszych gier z serii GTA.
 • Affordable Space Adventures na WiiU – kupi mi ktoś WiiU, to powiem.
 • Shantae and the Pirate’s Curse na 3DSa i WiiU – świetnie wyglądająca oldschoolowa platformówka w klimatach Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Przyznaje, pograłem tylko chwilkę (3 godziny). Ale mimo tego jestem na tak.

Oprócz tego dostajemy -10% z pierwszego miesiąca Humble Monthly, ale to nikogo nie obchodzi. Dorzucają to teraz do każdej paczki

Za przekroczenie średniej, w chwili pisania wynoszącej 10$:

 • Freedom Planet na WiiU – mówiłem coś o tym, że nie mam WiiU?
 • Rhythm Thief & the Emperor’s Treasure na 3DSa – gra rytmiczna wykorzystująca ekran dotykowy i klawisze fizyczne konsoli? Ostra jazda powiem wam. Jeżeli macie problem z innymi grami rytmicznymi, to od tej trzymajcie się z daleka.
 • Citizens of Earth w wersji na 3DSa lub WiiU (wybiera się jedno na stronie z kodami) – ta „współczesna retro gra RPG” jest powalona. Główny bohater, po zdobyciu urzędu wiceprezydenta świata i odbyciu opłaconych przez podatników wakacji wraca na urząd i widzi, że świat się popsuł. Sklepy znikają, Yeti atakuje, prezydent chce Ciebie zabić, protestujący również. Jest dziwnie. Mnie gra kompletnie nie podeszła. Mimo kilku podejść.
 • Swords & Soldiers II na WiiU – kontynuacja bardzo fajnego indyka, wydana jako exclusive na WiiU. Przyjemna dla oka grafika, miła dla ucha muzyka, kretyńsko proste założenia rozgrywki i masa śmiechu. Grałbym. Jakbym miał na czym.
 • Nano Assault EX na 3DSa – latamy sobie nanomyśliwcem tępiącym niebezpiecznego wirusa w różnych miejscach ludzkiego ciała. Tak naprawdę, to jakby podmienić tła na jakieś planety, a wirusy na statki obcych, to mielibyśmy kolejnego „takiego se” latacza.
 • Runbow na WiiU – sprzęt Nintendo jako jedyny jeszcze może być wykorzystywany do najcudowniejszej rzeczy na świecie, czyli wspólnego grania na kanapie przed telewizorem. A Runbow jest SKRAJNYM przypadkiem takiej zabawy. Ile znacie gier, które pozwalają łącznie 9 osobom razem grać? 
 • skórka do menu głównego z Retro City Rampage – na górnym ekranie art „pudełkowy” z gry. W tle ośmiobitowa muzyczka i podobne audio przy wybieraniu opcji z menu. Największą zaletą tej skórki jest to, że jest do zdobycia tylko w tej paczce. Potem nie ma szans. 

13 dolców i więcej daje:

 • Super Street Fighter IV: 3D Edition na 3DSa – jeżeli ktoś jest fanem bijatyk, to się mu spodoba. Jak ktoś jest fanem Street Fightera, to musi to kupić. Jak ktoś ma 3DSa/2DSa to powinien tę grę przygarnąć – wykorzystuje ona wszystkie nowinki konsoli. Od StreetPassa po Download Play.
 • Darksiders II na WiiU – a tu wyjątek – nie mam WiiU, ale miałem okazję grę męczyć u znajomego. Masakra w stylu Devil May Cry chodzi na tym sprzęcie płynnie, dobrze wygląda i jeszcze można grać na samym tabletopadzie. Dla mnie bomba.

Humble Friends of Nintendo Bundle content


Ostatecznie, to jestem bardzo szczęśliwy – dzięki Humble Friends of Nintendo Bundle powiększyłem o 1/3 swoją bibliotekę gier na 3DSa.

Jak ktoś chce iść w moje ślady, to zapraszam tutaj. Paczka będzie do kupienia do 10. maja 2016 i godzinie 19:59 pod wiadomym adresem.

Ciekawi mnie jak długo będziemy czekać na podobny ruch ze strony Sony lub Microsoftu. O ile oczywiście doczekamy. Bo oni pewnie wolą sprzedawać gry na konsole w premierowych cenach rzędu 200+ złotych, a o starszych sobie przypominać dopiero przy okazji do zarobienia na zremasterowanym wydaniu.

Oficjalnie ogłaszam sezon na Nintendo na blogu. Nazbierało się trochę do  pisania w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *