Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – Humble Firaxis Bundle

JEŻU! Tyle dobroci dla fanów strategii i taktycznego myślenia nie było od dawna. Z drugiej strony – takowi mają Humble Firaxis Bundle od dawna.

Humble Firaxis Bundle

Jak nie całą, to chociaż w częściach, pokupowanych dawno temu. 

Za jednego dolara (kosztującego teraz o dużo za dużo dzięki naszemu kochanemu rządowi) dostaniemy:

 • XCOM: Enemy Unknown – prawdopodobnie najlepsza turowa gra taktyczna od czasów pierwszych gier z cyklu Jagged Alliance.
 • Sid Meier’s Pirates! – dla jednych relikt i przedmiot „archeologii growej”. Dla drugich jedyna sensowna gra z piratami do dzisiejszego dnia. Dla mnie „znajomek z dzieciństwa” i przyjemny morderca czasu wolnego.
 • Ace Patrol Bundle – jak ktoś lubi samoloty z czasów drugiej wojny światowej i gry turowe, to się ucieszy. Reszta przechodzi dalej.
 • Sid Meier’s Civilization III Complete – z grami z serii Cywilizacja jest ten problem, że każda kolejna jest, nie tyle lepsza, co inna. Jak was nie odstraszy grafika z Civilization III, to pewnie zachorujecie na syndrom „jeszcze jednej tury”. I tak aż do pójścia spać.

Za pobicie średniej, wynoszącej w chwili pisania jakieś 10$, dostanie się:

 • Sid Meier’s Civilization IV: The Complete Edition – kolejna część cywilizacji. Z wszystkich obecnych w paczce wciągnęła mnie na najmniej godzin. Czyli na jakieś 200. No i poza tym – w niej jest Baba Yetu. Nie mylić z Yeti.
 • Sid Meier’s Civilization V – najnowsza część cywilizacji. Mimo sporych uproszczeń w stosunku do poprzedników dalej daje do myślenia. I „syndrom jeszcze jednej tury jest w nim silny”. Jakbym miał w pełni sprawny sprzęt, to byłoby jeszcze mniej wpisów. Przez tę grę.
 • Sid Meier’s Starships – były samoloty, byli piraci, to może teraz gra strategiczna, gdzie kierujemy statkami kosmicznymi? Zapraszam, ale niekoniecznie polecam – Piotr Próchnicki.
 • XCOM: Enemy Unknown – Elite Soldier Pack i XCOM: Enemy Unknown – Slingshot Pack – dwa DLC do wspomnianego wyżej XCOM-a. Przydatne, ale nie będące koniecznością. Ale co z tego, skoro…
 • XCOM: Enemy Within – … w tym samym progu macie pełnoprawny dodatek dodający tyle rzeczy do gry, że można to określić jako „łał”. Pełnoprawne „łał”.
 • 10% zniżki na jeden miesiąc abonamentu Humble Monthly. Chodzi o takie dziwne coś, w którym płacicie co miesiąc gotówkę w zamian za bliżej nieokreślone gry. Jak ktoś uważa, że nie ma czegoś takiego jak „za dużo gier”, to może mu to przypaść do gustu.
 • bliżej nieokreślone „inne rzeczy” od przyszłego tygodnia – obstawiam dodatki do Cywilizacji V. Bo w sumie tylko tyle mi przychodzi do głowy. Jeszcze w rachubę wchodzi gra The Bureau: XCOM Declassified – taktyczny FPS, osadzony w czasach Zimnej Wojny. Oczywiście opowiadający o walce z UFO.
 • X-COM: Complete Pack – czyli klasyczne gry z serii X-COM, jeszcze przed tym jak Firaxis wziął je w obroty. #OldschoolAsFuck
 • Wszystkie (poza Brave New World) wydane dotąd dodatki do Civilization V.

Za 15 dolców będzie:

 • Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth – Cywilizacja w klimatach stricte Science Fiction. Mam poważny problem by dodać coś więcej do tego opisu. Wielu osobom się nie podoba, ale litości! To Cywilizacja! W najgorszym razie ukradnie tylko 100 godzin.
 • Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth – Exoplanets Map Pack – gotowe mapy do wyżej wymienionego
 • 33% zniżki na pełnoprawny dodatek do Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth, nazwany Rising Tide – więcej Cywilizacji w klimatach Sci-Fi

Tak to mniej więcej wygląda:
Humble Firaxis Bundle zawartość

Podsumowując – jeżeli jeszcze nie macie tych gier, a lubujecie się w używaniu szarych komórek to WYNOCHA KUPOWAĆ HUMBLE FIRAXIS BUNDLE! . Przy czym, podejrzewam, że takie osoby już mają te gry, jak nie wszystkie, to znaczną część.
No cóż… Może ktoś przespał ostatnie czterysta siedemdziesiąt trzy wyprzedaże w dwudziestu różnych sklepach i ma braki?

I tutaj warto zaznaczyć: na każdy próg tej paczki przypada jeden klucz. Oznacza to, że nie podzielicie się nadprogramowymi grami z kimkolwiek. 

Zestaw dostępny do 4. lutego 2016 roku. Także trochę czasu jeszcze jest.

5 odpowiedzi na “Paczka godna wzmianki – Humble Firaxis Bundle”

Jeśli uważasz biednego Xcoma enemy within za dobrego, to powinieneś koniecznie sprawdzić Xeonauts – remake pierwszego UFO: Enemy Unknow. Bije Xcoma pod każdym możliwym względem, no może wykluczając soundtrack.

A z całej paczki mam wszystko, poza Civlization: Beyond Budget które mnie nie porwało :v.

Grałem w Xenonautów. Mówiąc po prawdzie, to gra mnie wkurwiłem niewiarygodnie – ktokolwiek wpadł na pomysł by dane tak (nie) podawać to kretyn. Tyle zbędnych na dłuższą metę cyfr nie widziałem. Brak tutoriala i wrażenie, że UFO oszukuje nie pomaga :/

Mnie z kolei wciągnęło jak cholera, zwłaszcza ostatnie szturmy na UFO – kiedy wszyscy wrogowie zamknęli się w środku i trzeba wpaść rozwalić ich wszystkich jak najszybciej. Brakowało mi dobrej gry o wykopywaczach drzwi.

Instrukcja jakaś-taka jest, chociaż dopiero pod koniec gry załapałem o co chodzi z tymi całymi action pointami, aczkolwiek ciągle nie byłem pewny jak działa reaction shot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: