Kategorie
Gry

Najważniejsze* informacje z E3 – PC Gaming Show

Pierwsza w historii konferencja na E3 poświęcona nie konkretnemu wydawcy, a graniu na PC. Zorganizowało ją pismo PC Gamer wraz z wsparciem finansowym firmy ATI (które było widać na każdym kroku).

Pc Gaming show logo
Nawet w logotypie

Ta konferencja trwała bardzo długo, więc siłą rzeczy znajdziecie tutaj tylko informacje o najważniejszych pokazanych rzeczach.

Krytyka pokazu

Zanim przejdę dalej, pozwolę sobie na trochę gorzkich żali – ktokolwiek wpadł na to, by ten pokaz miał formułę talk-show, gdzie co chwila przychodzi gadać nowa osoba i mija kilka dobrych chwil nim przejdą do sedna powinien zawisnąć. Przez to cały pokaz trwał ponad dwie i pół godziny. A ile pokazano? Tak naprawdę niewiele, jak na tyle czasu.

Microsoft przeprasza

Phil Spencer, odpowiedzialny w Microsofcie za XBox-a i produkowane przez firmę gry. powiedział uczestnikom PC Gaming Show, że Microsoft „zagubił swoją drogę do graczy PC-towych” i że będą to naprawiać w najbliższej przyszłości.

Wiadomo, że zaczną od wydania Gears of War Ultimate Edition oraz Killer Instinct na PC.
Wersja HD jednej z najlepszych strzelanek na konsole oraz remake prehistorycznej bijatyki, która wyszła niewiarygodnie miodnie.
Ale z drugiej strony, ile niegrywalnych bijatyk znacie?

Powiedział również, że darmowa aktualizacja do Windows 10, która zbliża się wielkimi krokami ma na celu zmniejszenie fragmentacji rynku PC. By gry można było tworzyć łatwiej. Ma to jakiś sens.

Total Troll: Warhammer

Mówią, że pokażą więcej z Total War: Warhammer. Człowiek czeka, ogląda i co dostaje? Filmik podsumowujący 15 lat serii.

https://www.youtube.com/watch?v=pGkg_Izkod8

I zapowiedź trailera wyczekiwanej przeze mnie gry w lipcu tego roku.

No cóż… poczekam jeszcze trochę.

Guild Wars 2 – Heart of Thorns będzie miał świetny bajer dla graczy w gildiach.

Własna siedziba. W środku dżungli. Z pełnymi możliwościami rozbudowy i masą funkcji, które przyjdą wraz z nią. Pod warunkiem, oczywiście, że gildia da radę odbić z rąk potworów kawałek ziemi dla siebie. Więcej na trailerze poniżej.

Jakbym grał w Guild Wars 2, to bym brał. Z marszu.

Pillars of Eternity dorabia się pierwszego dodatku.

A tak dokładnie, to pierwszej części pierwszego dodatku do jednej z najlepszych gier RPG tego roku. The White March przeniesie akcję na mroźną północ, w klimaty kojarzące się w sposób nieunikniony z serią Icewind Dale.
Ponownie będziemy podbijać lochy, unikać pułapek, zabijać potwory i rozmawiać z NPC-ami.
Dodatek przyniesie nam podwyższony maksymalny poziom postaci, nowe umiejętności, nowych towarzyszy i pewnie kilka innych rzeczy. Poniżej trailer do wglądu własnego.

Wraz z premierą dodatku do gry wyjdzie łatka 2.0. Do gry zostaną wprowadzone zmiany w mechanice, dodanie możliwości „programowania” towarzyszy i inne przydatne rzeczy. Ale o tym może w osobnym wpisie, nim ten urośnie do rangi eseju.

Starcraft 2: Whispers of Oblivion dla każdego!

Gwoli wyjaśnienia – Whispers of Oblivion to pokazana na PC Gaming Show minikampania, która będzie łączyć ze sobą fabularnie Heart of The Swarm i Legacy of The Void. Składać się będzie z trzech misji.

Dalsze wyjaśnienie – pod definicję każdego podchodzi każda istota ludzka posiadająca dostęp do internetu i mogąca ściągnąć chociaż darmowe demo Starcrafta 2.
A jeżeli ktoś ma ochotę być fajniejszy od każdego, to może zagwarantować sobie szybszy dostęp do tej minikampanii składając zamówienie przedpremierowe na Legacy of The Void – ostatni, i samodzielny, dodatek do Starcrafta 2.

Poniżej trailer, bo nie ma nic lepszego od trailerów CGI od Blizzarda. Jak kiedyś gry im się przejedzą, to będą mogli zarobić na życie robiąc filmy animowane.

That’s All Folks!

Na PC Gaming Show pokazano jeszcze wiele innych rzeczy, ale…

Nie widzę potrzeby podawania ich dalej. Powyżej znajdziecie ciekawe informacje.
Sprawozdania z rozmowy z „naczelnym naukowcem gier” w AMD nie ma. Informacji o DayZ, Killing Floor 2 czy Armie 3 też nie.

A tymczasem… do przeczytania potem!

2 odpowiedzi na “Najważniejsze* informacje z E3 – PC Gaming Show”

O Rising Storm 2 będzie jak będzie więcej wiadomo.
Nie będę tej gry bił krótką wzmianką, jak mogę poczekać na więcej mięsa.
Ta gra zasługuje na więcej.
No i poza tym… Co wiemy poza miejscem akcji? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: