Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – Holiday Bundle @ Coinplay.io

Stronkę znam od dawna, ale nigdy nie miałem powodu by pisać. A teraz Coinplay.io dało paczkę zarówno z ciekawym pomysłem, jak i zawartością. Wskakujcie, póki Holiday Bundle od nich jest tani.

Coinplay.io Holiday Bundle

Mamy kilka perełek, i sporo niewiadomych. Ale 12 gier za taką stawkę, to tyle co nic.

D00d, wtf?

Holiday Bundle od Coinplay.io to dość specyficzna paczka – do kupienia jest 12 gier o łącznej wartości 107$. Haczyk polega na tym, że nie wiemy jakie one są. Co dobę ujawniania jest kolejna gra z paczki.
Żeby nie było za fajnie – wraz z każdą pokazaną grą cena Holiday Bundle podskakuje o 0,25$. Osoby, które kupią zestaw uzyskują natychmiastowy dostęp do gier ujawnionych do tej pory. Do reszty uzyskują dostęp wraz z chwilą pokazania gry wszystkim. Wiecie… Jakoś przed spoilerami trzeba chronić resztę!

Na ten moment znamy nazwy czterech gier z dwunastu, a cena za zestaw wynosi 3,75$ (15 złotych wg. kursu walut Google). Po tym jak zostaną ujawione wszystkie elementy paczki, to całość będzie kosztować 5,75$ (23 złote).

Co ciekawe – Coinplay.io to jeden z niewielu sprzedawców gier, który przyjmuje kryptowaluty. I nie chodzi tutaj TYLKO o Bitcoiny. Można też płacić Litecoinami i Dogecoinami. Wow, tyle opcji! Szacuneczek, wow!

Zawartość Holiday Bundle

Na ten moment 4 gry z zestawu, które znamy to:

  • Quest for Infamy – powód do wyciągnięcia portfela. Klasyczna gra przygodowa point & click z ładną (mimo, iż oldschoolową) grafiką, przyjemną dla ucha muzyką i egoistycznym draniem jako głównym bohaterem. Czego chcieć więcej? Może elementów gry RPG i trzech klas postaci różniących się zadaniami i sposobami ich wykonania? To też tam znajdziecie. Bonus – gra pójdzie nawet na tosterze.
  • Cyto – gra logiczna, w której kierujemy cząstką cytoplazmy, która poszukuje fragmentów siebie by odzyskać pamięć. Wygląda całkiem przyjemnie, ale ktokolwiek tworzył trailer przedawkował dwie rzeczy: narkotyki i patos.
  • The Deer God – platformówka, która pierwotnie ukazała się tylko na Androida. O ile dobrze pamiętam, to premierę miała w ramach Humble Crescent Moon Mobile Bundle. Czasy wersji alfa dawno temu minęły, a ja dalej uważam, że pomysł jest świetny. Wykonanie również. Możecie też to zakwalifikować jako dobry powód do kupienia paczki świątecznej od Coinplay.io
  • Three Dead Zed – kolejna platformówka, z pewnymi wymaganiami co do funkcji myślowych. Gramy jako zmieniokształtne zombie, które pragnie zemsty na swoich twórcach (tradycyjnie chodzi o tajny wojskowy projekt). Korzystając z trzech form musimy pokonać różnego rodzaju przeszkody. Nie wiem jak ten opis brzmi, ale wygląda do bani. Gameplay też taki sobie.
Coinplay.io Holiday Bundle zawartość
Tak wyglądał Holiday Bundle w chwili wrzucania wpisu.

Pozostałe osiem gier dopiero będzie pokazane. Najbliższa będzie pokazana jutro (w niedzielę) o godzinie 3:00. To na wypadek jakby ktoś chorował na bezsenność. Ja nie planuje. Ewentualnie potem sobie wpis zaktualizuje.
Mimo tylu niewiadomych, uważam, że warto rzucić te kilka dolarów/kilkanaście złotych na tę paczkę. Same Quest for Infamy jest tego warte. Resztę można potraktować jako mniej bądź bardziej wartościowy dodatek.

Okej, teraz jak wiecie wszystko, to mogę dać wam link do paczki. O, tutaj.
Jakby co nie bać się – strona jest w 100% okej. Albo inaczej – moje dotychczasowe zakupy nie wsadziły mnie do więzienia, ani nie zablokowały mi konta na Steam. To już coś, prawda?


Ciekawostka: jakby ktoś nie wiedział skąd się wziął pomysł na paczkę.

Idea wzięła się od „12 days of Christmas” – popularnej angielskiej kolędy (prawdopodobnie pochodzenia francuskiego).
Ma ona formę wyliczanki – każdego z 12. dni świąt dostaje się prezent, bardziej hojny od tego z poprzedniego dnia. Prezenty dziwne, bo zwykle zwierzęce, ale „jak dają, to bierz”.

Nie lubię klasycznych kolęd, są smętne 🙁
PS. 2

Pisząc wpis słuchałem sobie najfajniejszego albumu z kolędami, jaki znam.

Na Spotify, bo postanowiłem wydać te 20 złotych miesięcznie na abonament. Przy moim słuchaniu muzyki wychodzi kilka groszy za utwór. A wygoda pierwszorzędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *