Kategorie
Gry

Na szybko – to dobry czas dla fanów strategii.

Wiem, że pewnie już o tym słyszeliście. Ale jeżeli kogoś to ominęło, to powinien nadrobić zaległości. SZYBKO.

Szachy, Strategia Turowa
#Klasyk

Ale, skoro jesteście fanami gier strategicznych, to pewnie o tym wiecie. A jeżeli nie jesteście, to macie piękną okazję nimi zostać 😀

Intro Starcraft 2: Legacy of The Void

Blizzard nawet kiedy coś spartoli, to zrobi to dobrze. Niedawno opublikowali oni początkowy filmik do trzeciej części drugiej części Starcrafta 2. Brzmi dziwnie, prawda? Tym bardziej obejrzyjcie.

Jest to prawdopodobnie najgorszy „nowożytni” filmik Blizzarda. Ale mimo tego pozostaje zajebisty. Ktoś poza mną miał ciarki przy „Power Overwhelming”?

Premiera Starcrafta 2: Legacy of The Void już 10 listopada TEGO ROKU. To takie niepodobne do Blizzarda, mieć premierę gry tak szybko.
Jak myślicie, jest nadzieja na to, że następnym RTSem będzie Warcraft 4?

Red Alert 2 za darmo!

Tesla Trooper Red Alert 2
2000 volts coming up!

No dobrze, kłamałem!
W chwili pisania tego wpisu Red Alert 2 wraz z dodatkiem NIE JEST dostępny za darmo. Jest to spowodowane tym, że zainteresowanie przerosło oczekiwania Electronic Arts. Dali sobie chwilę przerwy w rozdawaniu gry. Pewnie po to, by nie musieli wsadzać kubłów z lodem do serwerowni.
Prawdopodobnie za jakiś czas gra wróci pod tym adresem.
A do tego czasu możecie za darmo przygarnąć Theme Hospital. Też dobra gra – zabawa w zarządzanie szpitalem z „jajem”.
Będziemy leczyć ludzi z napompowanych głów czy „syndromu Elvisa”.

Warto czekać – to jeden z najlepszych RTSów w jakie grałem. Zarywałem na tym nocki. Potem, z moim kumplem, spóźnialiśmy się do szkoły przez tę grę. Zaczęliśmy rzucać cytatami z gry. Tekst „Bering set” wywoływał u nas atak śmiechu z powodu podobieństwa do nazwiska jednej z nauczycielek.
Znajomy osiągnął wyższy stopień fazy, bo do dzisiaj pamięta numer seryjny do Red Alerta 2, który mu pożyczałem. Jakby ktoś potrzebował – 020736-428526-011875-6507

Przez powrót tej gry faza wróciła – poniżej fragment autentycznej rozmowy telefonicznej:
J(asiek) – ty, słuchaj, to naładuj ten odkurzacz do końca. Tak to on nigdy nie zadziała.
Z(iomek) – okej, to już podpinam.
J – 2000 volts coming up.
Z – Completed the circuit.

Red Alert 2 bardzo dobrze zniósł próbę czasu. Boli trochę brak rozdzielczości panoramicznych i problemy (zupełnie losowe) pod nowymi systemami operacyjnymi.
Ale o rozwiązaniach napiszę już niedługo.
Tymczasem zapraszam do grania w jedną z najlepszych gier RTS minionych lat. Dalej dobrą, mimo bycia skamieliną.
Wiecie jak się zdziwiłem, gdy się okazało, że ta gra ma już 15 lat?

Cholibka. Poczułem się staro.

Znaczna cześć serii Total War za jedną dwudziestą rzeczywistej wartości.

Total War Logo
Raz Daimpyō, raz Cesarz, a jeszcze kiedy indziej Król

Seria Total War to połączone turowej gry ekonomiczno-polityczno-logistyczno-wszelakiej z prowadzeniem bitew między olbrzymimi armiami w czasie rzeczywistym (z możliwą pauzą).

Wybaczcie biedny opis, ale mamy godzinę 23:00 i jedyna rzecz która powstrzymuje mnie od snu to chęć dokończenia tego wpisu. Zresztą, kto będzie chciał, ten zapozna się dokładnie z zawartością aktualnego Humble Bundle.

Zawiera znaczną część klasycznych odsłon serii, trochę nowości i kilka rzeczy godnych uwagi niezależnie od stopnia wtajemniczenia w temat. Ja sam pewnie kupię ten zestaw dzisiaj po pracy z prostego powodu – mapy, na której będzie się rozgrywać Total War: Warhammer – najpiękniejszy mariaż marek od czasów… przedwiecznych.
A to, że przy okazji przypomnę sobie pierwszą grę z serii, czyli Shogun: Total War, to inna historia.

[divider type=”thin”]

Do przeczytania następnym razem, teraz idę spać.
W chwili, kiedy kończę ten wpis jest już 17 września. A ja dopiero idę spać. W chwili kiedy to czytacie, to ja pewnie siedzę w pracy i odpisuje na mail jakiegoś dekla pytającego się czy 3DS da się przerobić, albo czy sprzedamy mu konsolę taniej bo lubi sklep w którym pracuje.

MEH.

2 odpowiedzi na “Na szybko – to dobry czas dla fanów strategii.”

Ja tam się zawiodłam z Theme Hospital bo uwielbiam takie gry, jak gdzieś wcześniej była za darmo na originie to pobralam i nawet nie chce mi się włączyć, nie mam pojęcia czemu [*] ps: Hehe, wróciłam 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: