Kategorie
Ciekawostki

Man at Arms – słyszałem, że lubicie bronie z gier oraz filmów.

Ciekawiło was kiedyś jak coś jest zrobione? Na przykład taki Master Sword z Legend of The Zelda? Albo Frostmourne z uniwersum Warcrafta? I nie mam tutaj na myśli jakiś replik, mam na myśli w pełni sprawną broń. A chcecie się przekonać? Jest to możliwe za sprawą Man At Arms, serii filmów na Youtubie.

Man at Arms Master Sword
Master Sword – broń „człowieka-krzykacza” z Legend of The Zelda

Man at Arms – czyli dużo morderczej broni

Cała zabawa zaczęła się na początku lutego 2013. roku, kiedy na youtubowym kanale AWE.me pojawi się filmik. Nic niezwykłego: Tony Swatton – kowal z stażem dłuższym niż moje życie, twórca rekwizytów do ponad 200 filmów postanowił wykuć miecz Jamiego Lannistera z serialu Gra o Tron. Film się spodobał, na jednym się nie skończyło.

Raz na tydzień na kanale na YT pojawiała się kolejna odsłona Man At Arms: w każdej z nich Tony Swatton (w późniejszych odcinkach wraz z kilkoma pomocnikami) tworzył funkcjonalną (czytaj śmiertelnie niebezpieczną) replikę broni z filmu bądź z gry. W ten sposób powstał między innymi Diamond Sword z Minecrafta, ukryte ostrze z Assassin’s Creed, czy też Honedge’a z Pokemon X i Y.

Przy tym wszystkim Master Sword wydaje się być tak normalny, że aż niewart zobaczenia. Jeżeli tak myślicie, to się mylicie.

Man at Arms: Reforged – czyli jeszcze więcej inwencji twórczej

Man at Arms Iron Man Sword
Iron (Man) Sword 😀

Po jakimś czasie pomysły się pokończyły. Albo Tony Swatton postanowił wziąć bezterminowy urlop. Niezależnie od przyczyn kanał na YT nie był przez pewien czas aktualizowany. Po jakimś czasie zaczęto znów wrzucać filmy z kuźni.

Man at Arms: Reforged to seria, która przyniosła trochę zmian. Zamiast zespołu Tony’ego Swattona mamy firmę Baltimore Sword & Knives. Zamiast jednego „głównego” prowadzącego mamy skupienie się na całej ekipie. Ale najbardziej istotne jest to, że nie wykuwają oni broni z dzieł popkultury. Weszli na wyższy poziom.

Przeszli z rekonstrukcji na inspirowanie się. W trakcie każdego filmiku tworzą broń, która jest inspirowana daną postacią, bądź też jest połączeniem dwóch koncepcji. Przykładowo stworzyli już pazury Batmana (czarną rękawicę z trzema ostrzami a.l.a Wolverine. Ostrza mają kształt batarangów, dzięki czemu widać, że to sprzęt Batmana) czy też powyższy miecz Iron Mana.
To drugie to prawdziwie ciekawy pomysł: postanowili skorzystać z zaawansowanej technologii, tak jakby to robił Tony Stark. Mamy więc laserowe wycinane kształtów, ostrze z chromu lotniczego… Magia. Zwyczajna magia. Jakby co filmik wrzucam poniżej.

To teraz najważniejsze: spodobało się wam, to co zobaczyliście tutaj? Jeżeli tak, to dodajcie im subskrybenta. Ludzie z Jutuba mają świra na punkcie statystyk. Nawet jeżeli nie mają one przełożenia na realne odsłony. Wystarczy tylko wcisnąć poniższy przycisk.
[button url=”http://bit.ly/AWEsub” style=”primary” size=”large” block=”true” target=”_blank” icon=”check”]Subskrypcja Man At Arms (i przy okazji test możliwości skórki)[/button]

Miłego oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *