Kategorie
Offtop Blog

Szybki, pewny i potwierdzony zarobek z bloga na Blogspocie

A precyzując, to na komentarzach na blogu. Wpis ten dedykuje wszystkim blogerom i blogerkom, którzy na różnorakich blogach, pseudoblogach, stronach i grupach na Facebooku trafiają na, delikatnie mówiąc, niepewne sposoby zarobkowania. Ten natomiast jest pewny, sprawdzony przez wielu i, przede wszystkim, mało problematyczny dla blogera.

Poniżej znajdziecie bardzo prosty poradnik, jak w kilku (a dokładnie czterech) krokach zacząć zarabiać pieniążki z bloga. Może to nie będzie pensja. Ale na kosmetyki, małą paczkę musli czy przecenioną grę na Steam starczy.

Do zarabania wykorzystamy usługę shorte.st. Jest to skracarka linków, która w trakcie ładowania strony serwuje klikającemu reklamę trwającą do 10 sekund.

Jak będzie działać nasz sposób zarabiania na komentarzach? Otóż: każdy link, umieszczony w komentarzach na stronie zostanie skrócony i zaserwuje klikającemu krótką reklamę (której pewnie nie zobaczy, bo ma AdBlocka). Po tym jak przejdzie do właściwej strony, to pieniądze wpadną na wasze konto na stronie.

Krótka rada dla użytkowników WordPressa też się znajdzie, ale to na samym końcu. U nas to działa mniej inwazyjnie. Ale, dobrze, przechodzę do rzeczy.

Poradnik „Jak zarobić na komentarzach na Blogspot?”

1. Rejestrujemy się na tej stronie. Jest to proste niczym konstrukcja cepa, bo możemy się zalogować za pomocą Facebooka. Wtedy to trwa… z pół minuty?

2. Po tym jak jesteście już zarejestrowani, to wchodzicie na tę stronę. Jest to podstrona zawierająca kod, który będziecie musieli skopiować na waszego bloga. Szukacie pomarańczowego tekstu, jak na zrzucie ekranu poniżej.

shorte.st blogspot code
Ten pomarańczowy(?) tekst na dole jest tym czego szukacie.

3. Wchodzicie na waszego bloga na serwisie blogspot, a konkretnie do miejsca, gdzie macie kod HTML waszego szablonu. Zjeżdżacie na prawie sam dół kodu i wklejacie to co macie przekopiowane z poprzedniego podpunktu tuż nad ostatnim </body> w kodzie.

Brzmi skomplikowanie? Dla laika trochę jest. Na całe szczęście twórcy Shorte.st przygotowali filmik pokazujący jak to działa. Wklejam go wam poniżej. On rozwieje WSZYSTKIE wasze problemy w tym względzie.

4. Wchodzicie dzień później tutaj i obserwujecie jak wam rośnie ilość pieniędzy na stronie.

TADAM! Tyle! Od teraz, każda osoba, która kliknie w jakikolwiek link z waszych komentarzy zasili wasze konto.
Średnio, za pojedyncze kliknięcie bloger dostaje się 0,02 $. Pierwsze wypłaty można uzyskać już po uzbieraniu pięciu dolarów, co nie trwa tak długo, jak mogłoby się wydawać. Oraz, poza tym, kilka złotych mimo braku dodatkowego wysiłku jest warte takiej zabawy.

Poradnik „Jak zarobić na (teoretycznie) wszystkim na WordPressie?”

To teraz coś podobnego, ale dotyczącego WordPressa. Korzystający z tego systemu blogowego mają o tyle fajnie, że wtyczka 90% pracy robi za nich, ale wcześniej trzeba ją zainstalować i skonfigurować. No, ale po kolei!

1. Rejestrujemy się tutaj,  o ile jeszcze tego  nie zrobiliśmy

2. Instalujemy wtyczkę Shorte.st Monetization (z katalogu wtyczek z poziomu panelu administratora) lub stąd.

3. Wchodzicie na tę stronę i kopiujecie „Your API Token”, przyda się w kolejnym kroku.

4. Zaczynamy bawić się w konfigurowanie wtyczki: przede wszystkim wklejamy do ustawień nasz Token API. Oprócz tego ustawiamy to ile i jakie linki będą zamienione na „generatory” pieniążków. Ja polecam bardzo mało inwazyjną opcję, którą macie poniżej. Nie zrobi z was milionerów. Ale sprawi, że reklamy zobaczą tylko osoby, które będą z waszych blogów uciekać. A tych wam chyba nie szkoda, prawda?

shorte.st wordpress
Najmniej inwazyjne, ale dające pieniążki, ustawienie.

5. Radujcie się! Klepaki zaraz zaczną wam wpadać do kieszeni!

A teraz idźcie i zarabiajcie pierwszy milion! A jak nie milion, to chociaż 15 złotych 🙂

Miłego dnia i bawcie się dobrze!

3 odpowiedzi na “Szybki, pewny i potwierdzony zarobek z bloga na Blogspocie”

Wypłaty są jakie są, ale są. A się nie robi nic. Więc bomba.

Nie kryję się zbytnio z tym, że wpis napisałem głównie dla pewnej grupy z blogerami na FB, gdzie mniej/więcej 95% to blogerki modowe, a 90% z nich korzysta z Blogspota. A niech mają coś z życia, na waciki starczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: