Kategorie
Gry

Valkyria Chronicles – Wyjątkowa gra na wyjątkowy dzień

Konsolowcy mnie wyśmieją, oni tę grę mają od dawna. PC-towcy jednak mogą się już teraz zacząć grać w Valkyria Chronicles. A data premiery na PC to jakiś znak.

Valkyria Chronicles PC Squad 7

 

Gra o takiej tematyce z premierą (ponowną) w polskie Święto Niepodległości?

Valkyria Chronicles to gra taktyczna, dotychczas obecna jedynie na konsolach firmy Sony. Przypadnie do gustu każdemu, któremu się podobała seria XCom. Mniej więcej ten sam gatunek. Tylko odrobinę inny klimat.

Valkyria Chronicles
Nie bójcie się, właściwa gra ma angielską wersję językową.

Akcja gry dzieje się na fikcyjnym kontynencie znanym jako Europa, wzorowym na „naszej” Europie z początków Drugiej Wojny Światowej.
Opowiada historię neutralnego kraju, który zostaje zaatakowany przez złe Imperium, po to by rzeczone złe imperium mogło korzystać z jego zasobów w trakcie prowadzenia wojny z innym supermocarstwem.

Opowiada również o heroicznej walce rezerwistów z przytłaczającymi siłami wroga, z którymi teoretycznie nie ma co walczyć, bo i tak wszystko i wszystkich rozjadą. A oni walczą, nie poddają się i, w przeciwieństwie do pewnego kraju nad Wisłą, zwyciężają. Ale to ostatnie akurat zależy od nas.

Valkyria Chronicles Walka

W związku z tym, że data 11. listopada dziwnie pasuje jako data premiery Valkyria Chronicles, to właśnie teraz postanowiłem wam ją polecić. To nie jest recenzja. Tej nie będzie póki nie zbiorę jeszcze z 2000 złotych (sprawy osobiste wyzerowały mi skarbonkę) na komputer do grania. Ale grałem w tę grę na konsoli na tyle długo, że mogę ją wam z czystym sumieniem polecić. Do tego Durante, arcybóg modowania, twórca DSfix’a do pc-towej wersji Dark Souls i DPfix’a do Deadly Premonition ocenił wykonanie tego portu z PlayStation 3 tak pozytywnie, że aż jestem zszokowany.

Jeżeli moje stwierdzenie, że ta gra jest waszego czasu i pieniędzy to dla was za mało, to dorzucam kilka słów zachęty od Extra Credits. Jakby ktoś nie znał, to niech pozna. Jeden z niewielu wartościowych kanałów na YT poświęconych grom. W przeciwieństwie do bandy łosi krzyczących do mikrofonu kompletnie bez celu.

A teraz na Steama, sio! Miłego grania! Już wam zazdroszczę, skubani! :<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: