Kategorie
Gry

Starcraft Remastered – Blizzard nie ominął ery remake’ów.

Jednym z częstszych zjawisk w przemyśle growym ostatnio jest wypuszczanie odświeżonych edycji gier. Starych/nowych/udanych/skopanych – do wyboru, do koloru.  Mam nadzieję, że Starcraft Remastered będzie przypadkiem udanego odświeżenia starej gry.

Starcraft Remastered LogoBo niestety, przykładów na nijakie, czy wręcz złe mamy już kilka.

Czym ma być Starcraft Remastered?

W telegraficznym skrócie, bo nie będę lał wody:

  • mechanika i ogólny „feeling” starego Warcrafta
  • dodane nowe tekstury i wsparcie dla ekranów w każdej dziwnej rozdzielczości (w tym dla mitycznego 4k)
  • nagrane na nowo, w wyższej jakości, audio
  • nowe odprawy w stylu komiksowym <—- cokolwiek to znaczy
  • pełne wsparcie dla nowożytnych funkcji sieciowych takich jak automatyczne dobieranie przeciwników czy chat głosowy.

Poniżej kilka par zrzutów ekranu pokazujących jak mają wyglądać różnice między staruszkiem z 1998 roku, a tym co mamy dostać jeszcze w 2017.

Na ten moment cena nie jest znana – nie jest podana ani w komunikatach Blizzarda, ani na stronie sklepu.


Żeby było ciekawiej, to ci, którym starczy niezbędne minimum w postaci wsparcia dla nowych systemów operacyjnych i poprawki błędów (tak, po niemal 20 latach dalej było co usuwać), to będą mogli za darmo ściągnąć Starcrafta w wersji „klasycznej”.

Jeszcze lepszy bonus – osoby mające „ulepszonego” Starcrafta będą mogły swobodnie grać z posiadaczami darmowej wersji. Ci drudzy natomiast będą mogli w każdej chwili wykupić ulepszoną wersję gry i nie stracić postępów, zarówno w rankingach online, jak i kampaniach single-player.

Więcej dowiemy się prawdopodobnie dopiero na premierę Starcraft Remastered, czyli bliżej nieokreślonym „latem”. No cóż… mogło być „wkrótce” – czyli jakoś między 2018, a 2019.

Osoby żyjące w strachu, że coś pominąłem mogą wejść na oficjalną stronę starego-nowego Starcraft Remastered i sami obadać temat.

Co może się nie udać?

Mogą zwyczajnie spartolić pracę. W to nie chce mi się zbytnio wierzyć, bo Blizzard trzyma cały czas wysoki standard jeżeli chodzi o dopracowanie techniczne gry. Ale możemy też przyjąć, że edycję Remastered robią „świeżaki”/ ktoś inny w ramach outsourcingu i wyjdzie nam potwór, który będzie wymagał i7 „bo tak”.

W zależności od ceny Starcraft Remastered się sprzeda albo wszędzie wśród wszystkich możliwych zainteresowanych, albo wśród najbardziej zapalonych maniaków, którzy po dziś dzień siedzą w koreańskich kafejkach internetowych i grają mecz za meczem.

Wspomniana przeze mnie powyżej pełna integracja z aplikacją Blizzarda (jeszcze do niedawna Battle.net) to mus. Jej brak można by z czystym sumieniem określić jako fuszerkę.

Humor mi poprawia to, że mimo usilnych starań nie potrafię wynaleźć co jeszcze da radę tutaj spartolić. Zresztą – sam fakt, że wszyscy dotychczas niezainteresowani będą mogli spróbować zagrać w starego Starcrafta za darmo jest godne pochwały. Nie musieli tego zrobić.

Dyskretna autoreklama i post scriptum

Jeżeli nie macie alergii na styl graficzny Starcrafta 2 i interesuje was przede wszystkim kampania single player, to jakiś trzeciorzędny grafoman niedawno napisał kilkanaście słów na temat remake’u Starcrafta 1 na silniku Starcrafta 2. Wymaga tylko czasu i dostępu do internetu by wszystko ściągnąć.

A reszta? Jest graniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: