Kategorie
Gry

Sony Online Entertainment przestało być Sony. Ale będzie dalej tworzyć!

Sony, po 17 latach ich istnienia, sprzedało część swojej firmy odpowiedzialną za wszystkie ich gry MMO. Szok, trwoga i radość posiadaczy platform innych niż Playstation.

Everquest Next, jedna z gier produkowanych przez Daybreak Games Company vel Sony Online Entertainment
Everquest Next, jedna z gier produkowanych przez Daybreak Games Company vel Sony Online Entertainment

Oprócz tego zaliczyli zmianę nazwy i przekazali kilka miłych informacji. Jakich?

Quo Vadis, SOE?

Sony Online Entertainment trafiło w ręce spółki Columbus Nova za nieznaną (ale bez wątpienia znaczną) sumę pieniędzy. W związku z tym, że nazwa z członem Sony nie ma już dla nich racji bytu, to zmienili oni nazwę studia na Daybreak Game Company.

Jaki to ma mieć wpływ na gry studia? Absolutnie żaden. Dotychczas wydane i aktywne gry od Sony Online Entertainment będą dalej aktywne. Fani Everquesta, możecie spać spokojnie!
Wszystkie gry w znajdujące się teraz w fazie produkcji, od Everquest Next, po H1Z1 będą dalej rozwijane. John Smedley, aktualny szefo firmy twierdzi wręcz, że dzięki zmianie właściciela mają oni dostęp do większych środków niż za czasów bycia pod władzą Sony. To jest dopiero przyjemna dla uszu wieść.

Jest czym się jarać?

Jasne, że jest! Sony Online Entertainment jest odpowiedzialne za nikomu <sarkazm> nieznane i nic niewarte gry takie jak Everquest (w internecie często zwany EverCrackiem, z powodu swojego uzależniającego wpływu), Everquest 2, Planetside 1 i 2 czy świętej pamięci Star Wars Galaxies </sarkazm>.

Aktualnie tworzą oni:

  • H1Z1,
  • Everquest Next,
  • Everquest Landmark
  • dopracowaniem bety Planetside 2 na PS4

Prawdopodobnie nic więcej nie tworzą, ale jeżeli tak, to pewnie się o tym dowiemy.

Daybreak Games Company H1Z1
H1Z1 – Zombie survival od Daybreak Games Company

 

To jednak jest mało istotne. Ważniejszy jest fakt, że teraz, bez Sony jako właściciela, nic nie hamuje ich od skupienia większej wagi na innych platformach. Możemy więc wyczekiwać aplikacji wspierających na telefony mobilne, gier na egzotyczne (Xbox One i WiiU, przykładowo) platformy, a może nawet mobilnego portu jakiegoś starusieńkiego Everquesta. Kto wie?

Możliwości na pewno będą teraz większe niż kiedyś. A jak zostaną wykorzystane, dowiemy się w przyszłości. Ja, jako osoba lubiąca dobre gry i oczekująca jakiegoś wciągającej gry MMO (innej niż World of Warcraft) mam nadzieję, że studio Daybreak Game Company nie zaprzepaści możliwości, jakie się przed nią otwierają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: