Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – Humble Weekly Bundle Roguelikes 2

Oferta krótkoterminowa, ale zawierająca kilka bardzo ciekawych gier. Nie byłbym sobą, jakbym nie polecił. Tak, jak mi polecono. Dla fanów „rogalików” bardzo przyjemna paczka.

Weekly Bundle Roguelikes 2

Zwłaszcza dla tych, którzy nie dostają białej gorączki przy próbach grzebania w gatunku. To co, kupujemy?

Za jednego dolara dostaniemy:

  • Vertical Drop Heroes HD – skrzyżowanie platformówki i RPG-a z elementami typowymi dla rogalików. Można by długo pisać. Łatwiej jednak zagrać w wersję flashową gry, od której się to zaczęło. Wystarczy kliknąć tutaj. Dla tej gry kupiłem paczkę.
  • A Wizard’s Lizard – rogalik bardzo podobny do Legend of Zelda czy Gauntlet. Chodzisz, walczysz, zbierasz monety, kupujesz sprzęt i powtarzasz aż do śmierci. A tytułowa postać rozczula. W ilu grach możesz pograć jaszczurką?
  • The Nightmare Cooperative – bardzo ciekawe podejście do gier roguelike. Kierujemy kilkoma postaciami w tym samym momencie. Ruszasz się w prawo? WSZYSCY idą w prawo. Używasz specjalnej zdolności? WSZYSCY ją używają. Granie w to prawdopodobnie przepali mi zwoje mózgowe.

Za pobicie średniej (w tej chwili oscylującej wokół 5$) za pomocą karty kredytowej otrzymamy:

  • Road not Taken – logiczny roguelike. Gramy łowcą przemierzającym mroczny las i ratującym dzieci od zagrożeń, jakie się tam znajdują. Wielkich złych wilków, staruszek chcących je wrzucić do garnka i innych. To jak nam idzie będzie wpływało na to jak NPC będą na nas reagować. Także ratujcie te dzieci, inaczej was nie wpuszczą do miasta.
  • Delver (Early Access) – Wyobrażcie sobie Dooma, w której grafika jest ładnym pixelartem. W którym zamiast broni palnej mamy miecze i magiczne różdżki. Gdzie po ubiciu kilku wrogów możemy polepszyć swoją postać, a po śmierci bezwarunkowo zaczynamy od początku. Jak, udało się wam? Jeżeli tak, to gratuluje, wiecie już czym jest Delver.  Jakbym miał 5$ na zbyciu, to bym brał.

Za 8 dolarów otrzymacie wszystko wymienione powyżej i wyglądającą jak kiepska dyskoteka grę Heavy Bullets. Dużo neonów, cyberpsy i ograniczona liczba punktów życia oraz amunicji. Tego nie polecam.

Humble Weekly Bundle Roguelikes 2

Ta gra mi tak bardzo nie podpasowała, że nawet się nie postarałem przy opisie. To już coś znaczy.

Humble Weekly Bundle Roguelikes 2 będzie w sprzedaży do 26 marca, godziny 20:00. Gdzie kupić i jak, to już pewnie wiecie. Udanych zakupów!

2 odpowiedzi na “Paczka godna wzmianki – Humble Weekly Bundle Roguelikes 2”

Pierwszy próg wziąłem obowiązkowo z miłości do rogalików 🙂 Ten bundel przypasował mi chyba nawet bardziej niż ten „główny”. Heavy Bullets serio aż takie słabe?

Pograłem chwilę i absolutnie w żaden sposób mnie nie przekonuje. Fajny pomysł na stylistykę, ale połączenie neonów z pikselami jest jakieś takie błe. A gameplay? Nie nadrabia, więc kładę na to lachę. Już nawet Delver lepszy, mimo, że Early Access i sporo muszą jeszcze mu dodać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: