Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki: Humble Tom Clancy Bundle

Nazwiskiem świętej pamięci Toma Clancy’ego sygnowano wiele dobrych gier. Znaczną część z nich można dostać za psie pieniądze dzięki Humble Tom Clancy Bundle.

Humble Tom Clancy Bundle
Tango down.

Skradanki, FPSy mniej bądź bardziej taktyczne, preorder nowej odsłony serii, a nawet koszulka! To wszystko za małe pieniądze.

To przejdźmy do „mięcha”. Jeden dolar da nam:

 • Tom Clancy’s Rainbow Six – bardzo zmysły taktyczny FPS, w którym więcej czasu poświęcimy przygotowaniom do misji, niż niej samej. Planujemy akcję, wybieramy wyposażenie ludziom biorącym udział w akcji i dopiero potem wskakujemy do akcji. Jeżeli chcemy. Bo jak mamy gorszy dzień i mamy „zeza”, to możemy kazać komputerowi wszystko rozegrać, a my będziemy jedynie pić kawkę i oglądać widowisko. Brakuje mi tego trochę.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six 3 Gold – grę można spokojnie opisać jako „dobrego złe początki”. W niej porzucono niemal zupełnie „taktyczność” poprzednich dwóch części Rainbow Six, by zamiast tego zaserwować  bardziej typową strzelankę. Niestety – studio popełniło przy tym masę błędów, w tym jeden naprawdę bolesny: nie zmienił stylu projektowania poziomów. W efekcie końcowym wyszedł niewielki koszmarek.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas – na całe szczęście po tym, jak przetestowali większość rzeczy na trzeciej odsłonie części, to dalej było lepiej. Rainbow Six Vegas odeszło zupełnie od formuły pierwszej części gry i stało się całkiem dobrą, mainstremową strzelanką
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory – jedna z najlepszych skradanek, jaka trafiła na PC. Precyzując, to posiadająca na ten moment siedem części serii skradanek. A według wielu Chaos Theory jest tą najlepszą. Gotowi do bycia niczym cień? Ogłuszania, ukrywania ludzi, wyłączania alarmów i innych tego typu? Mam nadzieję, że tak. Seria Splinter Cell jest warta wypróbowania.
 • Tom Clancy’s Ghost Recon – powiem wprost: tutaj nie wiem co napisać. Ghost Recon to ni mniej, ni więcej, tylko porządna taktyczna strzelanka.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – Multiplayer Beta – najnowsza odsłona serii Rainbow Six ma być bardzo nowoczesna i stawiać przede wszystkim na rozgrywki wieloosobowe w formacie 5 vs. 5.  Ja sam nie przetestuje, bo BARDZO nie lubię sieciowych FPSów innych niż „pochodne Quake’a”. Ale jak ktoś chętny zachce przetestować, to zapraszam. Za 4 złote, to aż żal NIE przetestować.

Pobicie średniej, wynoszącej w chwili pisania 8,33 $ (około 32 złote) dostarcza powyższe gry oraz:

 • Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 – prawdopodobnie jedyna gra z zestawienia, w której możemy grać stworzoną przez siebie postacią. A tak, to na dobrą sprawę nic – nowy, lepszy Rainbox Six Vegas.
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction Deluxe Edition – kolejna część. Tym razem nastawiona trochę bardziej na akcję. Dalej trzyma fason.
 • Tom Clancy’s Splinter Cell – pierwsza część serii. #Klasyg. Trochę się zestarzała, ale dalej dobra.
 • coś jeszcze się pojawi. Obstawiam Rainbox Six – Rogue Spear – drugą część serii, Tom Clancy’s  Hawx, czyli zręcznościową grę polegającą na lataniu samolotem i Tom Clancy’s Endgame – specyficzną strategię, zapamiętaną przeze mnie głównie przez opcjonalny interfejs głosowy. Tak, można było grać korzystając tylko z głosu.
 • Tom Clancy’s Endwar
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Double Agent

Wersja syta, czyli za 10 dolarów (38 złotych), daje nam wszystko z powyższych opcji i:

 • Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier – taktyczna strzelanka, w której kierujemy oddziałem do zadań specjalnych (znowu). Myk jest taki, że akcja dzieje się 2024 roku i technologia trochę poszła do przodu. Miłej zabawy!
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist – ostatnia odsłona serii. Całkiem zgrabne połączenie skradania się z okazjonalnymi sekwencjami pełnoprawnej agresji zbrojeniowej. Niestety, kolejnej części się raczej nie doczekamy – Blacklist kiepsko się sprzedało, mimo dobrych recenzji graczy i mediów growych.

Jeżeli macie bardzo dużo kasy na zbyciu, to za 75 $ (285 złotych o.O) dostaniecie megapakę – wszystko co wyżej, a oprócz tego:

 • złożycie preorder Rainbox Six: Siege
 • dostaniecie limitowaną koszulkę z grafiką z tejże gry
 • otrzymacie kupon rabatowy -66% na trzy gry Ubisoftu z Humble Store

Humble Tom Clancy Bundle zawartosc

Zamiast podsumowania będzie stwierdzenie – i tak wiem, że kupicie. Albo powinniście.
Te gry są jeszcze z czasów gdy Ubisoft nie grabił sobie byle bzdurą. Wtedy jeszcze tworzył dobre gry. Nawet gdy coś w nich widocznie psuł, jak w przypadku Rainbox Six 3. Jeżeli ktoś lubi gry w czasach współczesnych, z całkiem znośną fabułą i nie ma pieniędzy/sprzętu by zacząć grać w nowego Metal Gear Solid, to polecam tę paczkę.
Znajdziecie tu coś dla siebie.

Jakby co wiecie gdzie ją szukać. Będzie ona w sprzedaży aż do 15 września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *