Kategorie
Gry

Obsidian się nie hamuje: Pillars of Eternity nie będzie ich ostatnim Kickstarterem.

Na dłuższą metę, to ja się cieszę: darzę Obsidian Entertainment sporym zaufaniem, więc z chęcią się dowiem więcej na temat ich idei stworzenia nowej gry. Tak: Feargus Urquhart dał do zrozumienia, że planują oni nową grę, tym razem bardziej „skyrimowatą”.

Project Eternity, Pillars of Eternity logo hires
Na Pillars of Eternity się nie skończy?

W długiej rozmowie z Rock, Paper, Shotgun Feargus Urquhart, szef wszystkich szefów w Obsidian Entertainment powiedział, że planuje w przyszłym roku rozpocząć zbiórkę na nową grę na silniku utworzonym na potrzeby Pillars of Eternity.

Plany na kolejny tytuł tego developera są bardzo ambitne: chcą oni bowiem utworzyć grę z bardziej otwartym światem. „Na razie próbuję wymyślić, jak moglibyśmy zrobić grę na pc – na razie zapomnijmy o konsolach –  podobną do Skyrim, na bazie silnika utworzonego na potrzeby Pillars of Eternity„. Zastanawia się no również nad tym, czy nie pozwolić Chrisowi Avellone na stworzenie nowego, bardziej otwartego świata oraz nad wydaniem tej gry w systemie „odcinkowym”.

BŁAGAM, NIE! Znaczy inaczej: izometryczny Skyrim w wykonaniu Obsidian? HELL YEAH. Sprzedawanie gry w kawałkach? Otwartego cRPG-a w cząstkach? NIE, TYLKO NIE TO. Gdzie tu miałaby być otwartość, jak świat by się odblokowywał w znacznych odstępach czasu? Na całe szczęście ten zamysł jest dopiero w fazie „myślenia”, więc nie ma tu nic pewnego. Mam nadzieję na porzucenie tej idei.

Feargus Urquhart powiedział ekipie z Rock, Paper, Shotgun jedną konkretną rzecz: więcej informacji dostaniemy w marcu/kwietniu przyszłego roku. Wtedy „będziemy już mieli o czym rozmawiać z ludźmi”. Biorąc pod uwagę jak bardzo w przypadku Pillars of Eternity było podkreślane, że kampania crowdfundingowa to głównie kontakt z fanami, to podejrzewam, że możemy zacząć się przygotowywać psychicznie na kolejną zbiórkę na Kickstarterze.

Jak myślicie, będzie dobry towar, taki izometryczny otwarty świat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: