Kategorie
Gry

BREJKING NIUS!: Gearbox tworzy odnowioną wersję serii Homeworld

To nie jest typowy news, nie umiem być obiektywny. Ale to chyba dobrze :D

Modły fanów (albo wręcz psychofanów, w końcu od premiery pierwszej części serii minęło ponad 13 lat) zostały po części wysłuchane: Homeworld, kultowa seria kosmicznych gier strategicznych doczeka się w końcu odświeżonej edycji.

Homeworld is coming to town!
Przyznać się, kto się stęsknił?

Tak informuje Gamespot na podstawie informacji podanych na panelu firmy Gearbox zorganizowanym na PAX Australia. Odświeżone wersje tych naprawdę świetnych i otoczonych swoistym kultem strategii mają trafić w bliżej nieokreślonej przyszłości na platformę Steam (ja tam mam nadzieję, złudną, że na GOG.com też się pojawią). Warto dodać, że według planów studia, osoby które zakupią wersje HD gier otrzymają dodatkowo niezmodyfikowane wersje gier z cyklu Homeworld (pochodzą one odpowiednio z 1999 i 2003 roku, więc będą już trochę pachniały stęchlizną).

 

Gearbox pozyskał licencję na markę Homeworld w trakcie wyprzedawania przez THQ swojej własności intelektualnej w celu spłacenia długów. Próbę wykupienia praw do Homeworld podjęły jeszcze dwie firmy spoza branży growej. Ta seria jest na tyle popularna, że TeamPixel, jeden z konkurentów Gearboxa zbierał pieniądze na Kickstarterze na stworzenie mobilnych portów serii oraz na jej kontynuację. Zbiórka się udała, ale TeamPixel nie uzyskało praw do serii Homeworld i zaczął oddawać pieniądze darczyńcom.

Słowo albo dwa czystej opinii: BRACE YOURSELF, HOMEWORLD 2.0 IS COMING! Pamiętam czasy, jak grałem w tę grę, to był pierwszy tytuł nad którym zarwałem nockę. Mam tylko nadzieję, że sprzedaż Homeworld HD/2.0/jakkolwiek oni to nazwą będzie na tyle dobra, że Gearbox pokusi się o zorganizowanie produkcji kolejnej odsłony serii. Co prawda powstaje już duchowy następca tej gry robiony przez tych samych twórców , ale… Homeworld to jednak jest Homeworld.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *