Kategorie
Offtop Blog

Mam marzenie. O rewolwerowcu strzelającym do maga.

Każdy z nas ma jakieś marzenia, prawda? Siedząc na Wykopie (głównie dlatego, że zaczęli stamtąd wchodzić na mój poradnik dotyczący Arcanum) wpadłem raz z jednym z wykopowiczów na pomysł, który domagał się realizacji. Zobaczyłem moje marzenie jako gracza. I postanowiłem spróbować je spełnić. Pomożecie mi w tym?

Logo Arcanum
To nie powinno tak się skończyć.

Nie będę was przekonywał. Pisał wam o tym jakie to może być wspaniałe. Zdaje się na was i wasze odczucia. Na to, co wiecie o Pillars of Eternity. Na wasze wspomnienia z grania w Arcanum. Poniżej zamieszczam link do polskiej wersji językowej petycji. Jeżeli jesteście za tym pomysłem, to wiecie co macie robić.

Petycja do Obsidian Entertainment

Stwórzcie, podobną do Arcanum, grę w klimatach Steampunkowo-fantasy na silniku Pillars of Eternity.

Arcanum, nawet ze swoimi wszystkimi niedoróbkami technicznymi, było wspaniałą grą, uwielbianą przez fanów po dziś dzień. W trakcie gdy czytacie tę recenzję, wiele osób czerpie przyjemność z grania w nią. Wierzymy, że główną cechą tej gry jest świat w klimacie steampunkowo-fantasy. Jest to coś, co gracze na całym świecie chcieliby doświadczyć ponownie. W nowszej oprawie, bez błędów i z poprawionym systemem walki (pozbawionym trybu czasu rzeczywistego lub z nim w bardziej zbalansowanej odsłonie).

Obsidian Entertainment jest najlepszą firmą game-developerską jaką możemy o to poprosić.
Po pierwsze: wśród pracowników firmy znajduje się były personel Troika. Mowa tutaj przede wszystkim o Timie Cainie – prowadzącym projekt i głównym programistą w trakcie prac nad Arcanum.
Po drugie: Obsidian już udowodnił, że potrafi tworzyć wspaniałe gry RPG (Fallout: New Vegas, Star Wars: Knight of The Republic II, Neverwinter Nights 2, to tylko część z nich). Niektóre ich produkcje są bardzo nietuzinkowe, jak na przykład South Park: Kijek Prawdy. Pokazuje to, że ta firma potrafi stworzyć coś, co nie będzie jedynie kolejną grą w klimatach fantasy lub post-apo.

Rozumiemy to, że nie nie jesteście skłonni ponieść finansowego ryzyka związanego z tą grą. W związku z tym prosimy: rozważcie skorzystanie z Kickstartera by zacząć projekt, zbadać zainteresowanie nim, a na końcu, zrobić grę o której marzymy.

Tłumaczenie może być do kitu, bo w przeciwieństwie do angielskiego tekstu nie przeszło żadnej korekty. Jednakże, nie wahajcie się, tekst, który trafił na Change.org jest bardziej składny i poprawny językowo.

To teraz zostawiam wam tutaj LINK DO PETYCJI i ponawiam prośbę: róbcie to, co uważacie za słuszne.
Możecie też pomóc dają głos w górę na Reddit TU lub TU i dzieląc się petycją (albo wpisem) na Facebooku.
Damy radę! Razem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: