Kategorie
Offtop Blog

Karnawał Graczy Blogerów 9 – „Drużyna”

Panie i panowie!

Geekowie i nerdowie!

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, iż podjąłem się prowadzenia dziewiątej edycji Karnawału Graczy Blogerów!
Motywem przewodnim tego wydania będzie „Drużyna”

Guardians of the Galaxy
Prawdopodobnie najbardziej popularna w tej chwili drużyna.

Dziewiątka to liczba szczególna. Liczba dla wielu osób magiczna, wiążąca się bowiem nierozerwalnie z światem znanym z powieści napisanych przez Johna Ronalda Reula Tolkiena. Co było tam najbardziej istotne? Oni.

Drużyna

The Fellowship of The Ring - autorstwa AinuLaire
The Fellowship of The Ring – autorstwa AinuLaire

Frodo, Sam, Merry, Pippin, Gandalf, Aragorn, Legolas, Gimli, Boromir. To właśnie oni ukształtowali historię Śródziemia w „Władcy Pierścieni”.

Dobra, ale czemu o tym piszę? Bo uważam, że za wiele uwagi poświęcamy rzeczom w grach, a za mało ludziom. Drużynom. Tym, którzy razem pokonują przeciwności losu. Ratują świat. Odnajdują siebie. Ew. strzelają z rewolwerów do elfów.

Nie mam pojęcia jak uczestnicy Karnawału Graczy Blogerów zinterpretują temat przewodni. BA! Ja sam nie wiem co wymyślę. Ale wydaje mi się, że oni, towarzysze naszych podróży w wirtualnych światach, zasługują na nasz wysiłek.

Zresztą, czy tylko o takich drużynach? W końcu współpraca twórcy i wydawcy to też jest JAKIŚ typ drużyny? A może uważacie, że to tak naprawdę pasożytnictwo, które z boku można tak odebrać?
A co z drużynami e-sportowymi? Wspólnych produkcjach różnych twórców? Innych przykładach growej współpracy drużyn i „drużyn”?

Wierzę w dwie rzeczy: pomysłowość blogerów i „pojemność” tego tematu!

Sto dwadzieścia trzy słówa na temat Karnawału Graczy Blogerów.

KGB (fajny skrót) to pomysł Salantora, blogera z Bobrowni.
Idea tego wydarzenia jest prosta: prowadzący (teraz jestem to ja) wymyśla temat (w tym przypadku „Drużyna”), o którym mają pisać zainteresowani. Temat powinien zostawiać sporo miejsca na własną inwencję, tak by każdy miał szansę napisać coś „od siebie” (a nie kolejne „TOP 10 blablabla” ). Dzięki temu uzyskamy listę ciekawych wpisów o zbliżonej tematyce. 
Chcesz wziąć udział? Jest to bardzo proste – napisz tekst z „drużyną” jako hasłem przewodnim i podeślij mi linka. W komentarzu do tego wpisu, mailem, jako prywatną wiadomość na FB – jak komu wygodnie.
Pod koniec miesiąca (a konkretnie to 30. września)  zbiorę wszystkie linki i opublikuje podsumowanie, czyli (mam nadzieję) listę pełną ciekawych materiałów do przeczytania.

Jakby mojego opisu było wam mało, to oddaje teraz głos Salantorowi i jego opisowi tego eventu. Znajdziecie tam również odnośniki do poprzednich edycji KGB. Dość ciekawa lektura, dla osób chcących przeczytać coś innego.

Nie ma sensu bym się więcej na ten temat rozpisywał. Pozostaje mi jedynie życzyć powodzenia. I do przeczytania wkrótce!

 

 

 

12 odpowiedzi na “Karnawał Graczy Blogerów 9 – „Drużyna””

Co mnie z deka dziwi. Czyżby znowu się ludziom zapomniało? Informacja nie dotarła zbyt daleko? A może początek roku szkolnego i kampania wrześniowa nie są dobrym czasem na pisanie notek o grach? 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *