Kategorie
Gry

THQ Nordic wskrzesiło Titan Questa – jedną z najlepszych gier Hack & Slash w historii.

Titan Quest było jedną z tych gier Hack & Slash, która wciągnęła miliony i która jest odpowiedzialna za setki uszkodzonych myszy. Teraz powraca, dzięki bardzo fajnemu podejściu THQ Nordic.

Titan Quest Anniversary Edition
Z braku lepszego pomysłu wpis ozdobią zrzuty ekranu z gry. Bo tak

Głównie niemu będzie poświęcony wpis. Ale o grze, teraz nazywającej się Titan Quest Anniversary Edition też będzie trzeba co nieco napisać.

O co chodzi?

Dawno, dawno temu, bo 10 lat temu, studio Iron Lore zrobiło grę Titan Quest. Gra została wydana przez świętej pamięci firmę THQ.
Był to bardzo przyjemny hack&slash, dziejący się w czasach antycznych, gdzie, jak wszyscy wiemy, bogowie greccy mieli się dobrze i rządzili swoją częścią świata.
No i w takich warunkach będziemy ratować świat, dużo klikając na potwory, szukając coraz to lepszego ekwipunku, rozwijając postać i robiąc inne rzeczy typowe dla tego gatunku gier.

Przerzucamy kilkadziesiąt kart z kalendarza – minęło 10 lat. Firma THQ Nordic, zwana jeszcze ponad miesiąc wcześniej Nordic Games ogłasza, że zrobiła dobry użytek z odkupionych od THQ praw do gry i nakazała wydanie jubileuszowej edycji gry. Titan Quest Anniversary Edition, bo tak się nazywa, zawiera w sobie bazową grę, dodatek Immortal Throne oraz zmiany, których lista jest ogromna. Wręcz tytaniczna.

Titan Quest Anniversary Edition
Wybaczcie, ale mam fetysz na logotypy i ekrany ładowania

Wsparcie dla większych rozdzielczości ekranów, nowych systemów operacyjnych, naprawienie różnorakich błędów, poprawa balansu, dodanie osiągnięć i kart Steamowych – to tylko niektóre z zmian.

Nie wspominając już o tym, że wsparcie dla Steam Workshop może dać tej grze prawdziwe drugie życie. A licząc tę reedycję, to nawet trzecie!

Absolutny hit jednak dopiero za chwilę.

Prawie na pewno masz Titan Quest Anniversary Edition

Czemu? Bo każdy dotychczasowy posiadacz gry chociaż w podstawowej wersji dostał jej nowe wydanie za darmotę – zastąpiła ona podstawową wersję gry. A, pomijając liczne przeceny, zawsze mogłeś ją mieć z Humble THQ Bundle za równowartość trzech piw (pomijam tu pozostałe 10 gier, jakie było w zestawie)

Tu muszę wstawić obowiązkową pochwałę – w świecie, gdzie wszyscy sprzedają remastery czy inne reedycje za sporą kasę, czasem (ewentualnie, być może) dając je wiernym fanom, tak tutaj dostali ją niemal wszyscy. No i w dość fajny sposób to ogłosili – tak wygląda informacja na Steamie (tłumaczenie autorskie):

Tak więc, wiele miesięcy temu mieliśmy rozmowę z naszym działem marketingu, która brzmiał mniej więcej tak:

„Chłopaki, co możemy zrobić by ludzie nas lubili i zżyli się z naszymi markami?”
„Proste, musicie być im wdzięczni. Pamiętajcie, bez nich jesteśmy nikim.”
„A jak powinniśmy to okazać”
„Darmowymi rzeczami… Tak myślę. Wszyscy lubią darmówki”
„No to dajmy im coś za darmo, do k**** nędzy”

Jak czegoś takiego nie polubić? <3

Titan Quest Anniversary Edition
Satyry to nie jedyne stwory mitologiczne, jakie się bije w tej grze. Zwyczajnie nie zaszedłem nigdzie dalej.

A ci, którzy nie mieli przyjemności wcześniej zdobyć tej gry, mogą do 7 września kupić Titan Quest Anniversary Edition za około 22 złote na Steam lub za 16 złotych na GOG.com. TAKA SYTA IMPREZA!

Warto wracać?

O ile pod względem graficznym Titan Quest Anniversary Edition zestarzał się bardzo, tak cała reszta dalej trzyma fason. Widać na pierwszy rzut oka, że zarówno oryginalni twórcy z Iron Lore, jak i THQ Nordic wykonali tytaniczną pracę.

Jeżeli nie chorujecie jeszcze na tą paskudną chorobę mózgu objawiającą się wymaganiem fotorealistycznej grafiki w grach, to będzie ona w stanie wam urwać z godzinę. Dwie. Albo z pięćdziesiąt.

Zresztą, w jakiej innej grze możesz spuścić wpierdziel potworom z mitologii greckiej? No dobrze, jest Loki, ale on się zestarzał jeszcze bardziej. No i pod wieloma względami jest o wiele gorszy od Titan Questa. Nawet bez najnowszej łatki.

Titan Quest Anniversary Edition
Jestem Jaśkiem i siekam szkielety~~

Dobra, a teraz wynocha do grania 😀

3 odpowiedzi na “THQ Nordic wskrzesiło Titan Questa – jedną z najlepszych gier Hack & Slash w historii.”

Szybka reakcja na reaktywację mega hitu. Dzięki za listę zmian. D3 po prostu wymięka przy tym cudzie. Polecam każdemu zanurzyć się w tym pięknym h&s w świecie mitologii.

Dość wolna, bo premiera była 1. września. Nie było czasu przysiąść i się rozpisać :/

Ale gra świetna, tylko podmienić tekstury na jakiejś fajniejsze i byłoby bardzo przaśnie 😀

Niedługo coś skrobnę o Grim Dawn od tych samych twórców. Tam to już jawnie spazmuje z nadmiaru dobroci 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *