Kategorie
Gry

StarCrafts – prawdopodobnie najbardziej wesoły mod do Starcrafta 2 w dziejach

Nie mogę pozwolić byście przegapili tego moda. Jest zbyt fajny, słodki, zaskakujący i wyczekiwany przeze mnie, byście mieli od niego spokój. Zresztą – StarCrafts to świetny pomysł, więc zasługuje na uwagę w każdym możliwym względzie.

StarCrafts Mod
Zajumane z strony zbiórki

No i oprócz tego wymagał on tytanicznej wręcz pracy. A my to i tak odpalimy i zwyczajnie będziemy się śmiać.

Wpis miał być o modyfikacji. Ale dziwnym trafem się rozrósł i opowiada o „całokształcie” twórczości jego twórców.

StarCrafts? Co to za mod?

Zwykle jak opisuje jakiś mod do gry, to robi on rzeczy niewiarygodne. Czasem tak bardzo, że aż oczy wypadają z orbit. W przypadku StarCrafts tak nie jest.

On tylko przerabia Starcrafta 2 na styl kreskówkowy. Zarówno grafika, jak i animacje „obrywają” i to bardzo mocno.

StarCrafts Starcraft 2 Mod
Marines na ratunek!

Na statycznych zrzutach ekranu tego nie widać, ale zerglingi zachowują się jak małe pieski. Ogólnie, jest masa motywów, które razem tworzą całość, która wywołuje okazjonalny chichot. Jak chociażby te Zerglingi biegające za własnym ogonem 😀

StarCraft Starcraft 2 Mod
Potem zostałem zmiażdżony, ale to tylko drobny szczegół

Pewnie chcielibyście jakiś filmik. Swojego gameplayu nie pokażę, bo Starcraft 2 bardzo dosadnie dał mi do zrozumienia, że lamię do granic możliwości. Dlatego zamiast tego pokażę wam trailer wypuszczony z okazji oddania moda do rąk ludzi. Wcześniej tylko beta-testerzy, a ci są takimi hardkorami, że ludźmi ich nie nazwę.

Mówiąc krótko: StarCrafts to fajny mod zmieniający stylistykę gry na zabawniejszą, mniej poważną i dla wielu osób zwyczajnie niestarcraftową. Czyli ideał na wypadek przesadnie poważnego życia.

A na początku były…

… filmy animowane wrzucone na Youtube. Mod StarCrafts wywodzi się bowiem bezpośrednio z serii filmików o tej samej nazwie, która jest regularnie wrzucana na YouTube.

Autorem, zarówno warstwy graficznej moda, jak i animacji, które zobaczycie poniżej, jest studio CarBot Animations. „Studio” – bo to bardziej czteroosobowa mała firemka żyjąca przede wszystkim z YouTube’a.

Serię StarCrafts odsumować bardzo szybko jako „Starcraft 2 na wesoło”. Marines zachowują się jak dzieci, zergi jak zwierzęta domowe. Tylko Protossi zachowują jakąś powagę, ale z powodu kontrastu między nimi a resztą jest to równie zabawne.
Dodajmy do tego krótkie i intensywnie śmieszne odcinki i otrzymujemy coś, co warto oglądać na YouTubie. W przeciwieństwie do „TuWstawJakiekolwiekSłowo Challenge”.

Sam Starcraft to oczywiście za mało. Dość szybko pojawiły się odcinki nawiązujące do World of Warcraft, Heroes of The Storm, czy Overwatch. Lubię ich animacje za humor, wierne oddawanie powalonych sytuacji z gier i niezwykle sprawne operowanie memami. Przykładzik poniżej:

Linkownia dla StarCrafts

W związku z tym, że linków odnośnie tego moda i twórczości CarBot Animations jest masa, to postanowiłem je dać do osobnego akapitu. Olać SEO, huhu! 😀

To teraz tak:

Tak naprawdę nic więcej nie potrzebujecie – linki macie. A sam fakt, że zachciało mi się pisać o modzie StarCrafts potraktujcie jako moje błogosławieństwo.

To teraz lećcie grać lub oglądać! Do następnego wpisu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: