Kategorie
Gry

Paczka godna wzmianki – GamesRage #2

Studia studiami, sesja sesją, ale GamesRage 2 zniknie za parę dni. A jako, że zasługuje na parę słów, to usiadłem i piszę te tutaj wypociny. Zwłaszcza, że w tej paczce możemy odnaleźć kilka naprawdę smacznych kąsków.

GamesRage 2
Takie tam indyki.

Dobra, to część informacyjna: na stronie GsmesRage 2 możemy za małe pieniążki kupić garść gier indie. Za jednego dolara i więcej dostanie się nam:

  • Project Night (jest to tytuł roboczy) – gra ciągle w produkcji, ale już niestety mogę pocisnać: przy okazji recenzji Dust: An Elysian Tail powiedziałem, że za wykorzystanie amnezji jako zaczątku fabuły powinno się karać. Dalej zdania nie zmieniłem. Do tego nie wierzę w horrory. Chociaż, ten zdaje się nie rzucać w nas wiadrami krwi z myślą, że się ich przerazimy, więc może nie być aż tak źle.
  • Ocean City Racing – faktycznie, gra jest bardzo ładna jak na niskobudżetowego indyka. Jednakże, w czasach gdy niemal wszyscy dzięki Humble Origin Bundle mają Burnout Paradise, to ta gra… Nie istnieje.
  • Strategic War in Europe – turowa gra, w której dowodzimy wszystkim co tylko możliwe w trakcie drugiej wojny światowej. Graficznie przypomina elektroniczną wersję gier strategicznych, które się rozgrywało za pomocą żetonów i papierowych plansz. THIS IS OLDSCHOOL.
  • Dark Gates – była papierowa strategia, to teraz czas na papierowe zwiedzanie lochu. Potrafi wciągnąć, ALE jeżeli ktoś nie ma nic przeciwko surowej grafice i efektownemu braku animacji. Osoby dla których grafika ma znaczenie proszę o pójście dalej.
  • Rezoner Bundle – cztery małe gry zrobione w trakcie wszelkiego rodzaju game-jamów. Ich autorem jest Rezoner, czyli gość, którego dotychczasowa twórczość wymiata. I mam nadzieję, że rozbuduje on kiedyś Jamesona, minisymulator kosmiczny zawarty w tej paczce. Nie obraziłbym się. W moim mniemaniu najlepsza rzecz z tego progu GamesRage 2.
  • Fall Weiss – kolejna gra drugowojenna. Tym razem mamy mniejsze pole działania: trzy strony konfliktu (ZSRR, Niemcy i Polska) i podczas grania każdą z nich mamy za zadanie zmienić historię: Polacy mają się bronić aż Francja ruszy tyłek, Niemcy zmiażdzyć nas mniej niż w miesiąc, a Ruskie zdobyć więcej niż udało im się naprawdę. Też turówka. Graficznie ładniejsza TROSZKĘ od Strategic War in Europe. Ale też tylko dla maniaków.

Dla specjalistów od pobijania średniej, która teraz wynosi niecałe 3 dolary mamy:

  • GoScurry – gra w której jedziemy sobie po nagle zakręcającej się trasie z coraz większą prędkością. Podobało się wam Super Hexagon? To ta gra sprawi, że będziecie się ślinić niczym zwierzaki chore na wściekliznę. I klnąć niczym stado meneli, którym zamknęli monopolowy przed nosem.
  • QbQbQb – nowy lepszy Tetris. Gramy na okrągłej planszy (precyzując planecie). Zawiera 3 tryby gry i TONĘ naprawdę świetnej muzyki, która jest najmocniejszą stroną tej gry. Nie ma co opisywać, trzeba grać. Darmodemo macie tutaj. A wsparcie dla gry MUSICIE (inaczej stracę do was szacunek) okazać tutaj, na Steam Greenlight

Warto kupować GamesRage 2?

Na pewno nie opcji jednodolarowej. Na serio, już więcej sensu miałoby wejście na stronę Dark Gates (IMHO najbardziej dopracowanej gry z tego zestawu) i kupienie gry prosto od twórców. Mimo iż liczą sobie za nią 8 ojro, to śmiem twierdzić, że wtedy pieniądze będą lepiej wykorzystane.

Jeżeli już koniecznie musicie brać gry paczkami, to jedyną racjonalną opcją jest opłacenie BTA. Czemu tak uważam? Bo obie gry z tego progu drastycznie zawyżają poziom całej paczki. Albo powiem to inaczej: gdyby nie QbQbQb i GoScurry to byście nie zobaczyli tego wpisu. Zamiast tego bym napisał recenzję QbQbQb i uznałbym swoje zadanie za wykonane. Ale no cóż, uznałem za swój psi obowiązek poinformowanie was gdzie możecie te gry dopaść taniej.

Trzy powody: QbQbQb, GoScurry i Dark Gates. A decyzja należy do was. Jakby co zakupy można robić tutaj. Niezależnie od tego co sobie uwidzicie, to życzę wam miłego grania. Jak zawsze zresztą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *