Kategorie
Gry

Konferencja GOG.com i CD Projekt Red w pigułce

Zgodnie z tym co zapowiadałem na fanpage’u bloga, usiadłem przed laptopem i oglądałem z zapartym tchem letnią konferencję CD Projekt RED i GOG.com . Głównie z ciekawości i chęcią dowiedzenia się „ile pieniążków zaklepać na Wiedźmina”. No dobrze, zapowiadane nowości na samej platformie GOG.com też mnie ciekawiły. Poniżej przeczytacie o wszystkim godnym wzmianki z tej konferencji.

Konferencja CD Projekt Red i GOG.com
Jest oficjalna grafika, to jest co wrzucić do wpisu 😀

Zapraszam do dalszego czytania tych którzy nie oglądali, jak i tych którzy tak samo jak ja byli przyspawani do PC-tów. Mam kilka słów ekstra do powiedzenia w sprawie tego co pokazali.

CD Projekt Red – nowe informacje o Wiedźminie 3, preorder i epicka edycja kolekcjonerska.

To jest w końcu ich konferencja, więc logo się należy
To jest w końcu ich konferencja, więc logo się należy

Przed konferencją CD Projekt Red reklamowało ją poniższym filmikiem. Czy było co reklamować?

Moim zdaniem tak: nie mogę się doczekać, aż pokazane na konferencji fragmenty Wiedźmina 3 „wyciekną” do sieci aż znowu obejrzę trailer pokazany na konferencji.

Ta gra wygląda tak olśniewająco, jak… Nie, nie napiszę tego. Ta gra wygląda lepiej niż myślałem, że da radę wyglądać. I nie chce mi się wierzyć, że ten twór CD Project Red pójdzie na czymś słabszym niż komputer wykorzystywany w NASA do kosmicznych obliczeń. Ale no cóż… muszę wierzyć im na słowo. I doczekać się premiery, która nastąpi 24 lutego 2015 roku.

W edycji pudełkowej – standardowej będzie:

 • instrukcja obsługi
 • opis świata Wiedźmina
 • Płyta z OST
 • naklejki
 • mapa

Preorder cyfrowy też wygląda pięknie. Chętni będą mogli przedpremierowo zamówić Wiedźmina 3: Dziki Gon na GOG.com. W zestawie z samą grą będą standardowe dodatki, czyli „na bogato” :

 • Tapety
 • Ścieżka dzwiękowa z gry
 • Avatarki z grafikami z gry
 • Artbook w formacie PDF
 • Podręcznik, również w PDF
 • Jako dodatek do preorderu będzie dodany Neverwinter Nights.
 • I dostęp do zamkniętej bety nowej Wiedźminowej gry. Ale o niej za chwilkę

Przestaję wymieniać, to nie ma najmniejszego sensu. To wszystko i tak są dodatki do gry, która zapowiada się naprawdę świetnie. Na podstawie tego, co zostało pokazane i powiedziane o tej grze, trzyba przyjąć do wiadomości jedno: twórcy spartolą tą grę tylko jak tego zapragną. Bo przypadkiem nie da się dokonać takich zniszczeń. 

Dobra, przestaje się jarać grą jako taką. Przejdźmy natomiast do edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3. CD Project Red przyzwyczaiło nas do bogatych wydań pudełkowych swoich gier. Czy tym razem się udało? Moim zdaniem tak. To co zostało pokazane na prezentacji spokojnie dotrzymuje kroku dotychczasowym wydaniom kolekcjonerskim wiedźmińskich gier. W świetnie wyglądającej, olbrzymiej skrzyni znajdziemy

 • Figurkę Geralta walczącego z gryfem.
 • Artbook w twardej oprawie
 • Steelbookowe opakowanko na grę.
 • MEDALION WIEDŹMIŃSKI
 • to co w zwyczajnej paczce.

Każda opcja preordera jest dostępna stronie o bardzo prostym adresie: http://buy.thewitcher.com/Jakby ktoś był zainteresowany: edycja kolekcjonerska na PC kosztuje nędzne 35o złotych.

GOG.com – GOG.com Galaxy, czyli DRM-free Steam. Do tego pierwsza gra, która będzie z tego korzystała.

GOG.com
To oni sprzedają gry bez Steama, to oni!

Myślałem, że GOG.com ogłosi dodanie wersji linuksowych swoich gier. I know nothing!

Zamiast dostaliśmy zapowiedź nowego cuda od GOG.com. GOG.com Galaxy mogę opisać jednym zdaniem: Tak wyglądałby Steam, jakby robiła go ekipa od GOG.com. Ale, uwaga, uwaga… na podstawie tego co zostało im powiedziane, to ma kilka funkcji, o których Valve mógłby powiedzieć „Steam płakał, jak nie miał”.

GOG.com Galaxy ma być opcjonalnym klientem do obsługi gier na GOG.com. Ma pozwolić na obsługę wszelkich funkcji sieciowych gry, dodawanie osiągnięć z produkcji i inne tego typu bajery. Oprócz tego będzie też dbać o aktualizacje zainstalowanych przez nas gier oraz pozwalać na komunikację z innymi znajomymi korzystającym z tej aplikacji. Piękne, po prostu piękne.
W trakcie konferencji nikt nie wchodził w szczegóły (trochę szkoda), ale już teraz zapowiada się to na coś imponującego. Głównie za sprawą funkcji Cross-Play, która weźmie na siebie problemy z podpięciem się do innych graczy grających w ten tytuł. Niezależnie od tego gdzie kupili tę grę.  Tak, będziemy mogli pograć nawet z ludźmi, którzy mają grę sieciową obsługiwaną przez Steama, uPlay, czy (pfff) Origina.

Zapowiedziano również pierwszą grę, która będzie korzystać. The Witcher Adventure Game. Będzie komputerową grą planszową z trybem single i multiplayer. Single player będzie grywalny bez połączenia z internetem, a tryb wieloosobowy będzie wymagał internetu, a opcjonalnie będzie można wykorzystać również  GOG.com Galaxy.
Aktualnie tryb multiplayer gry będzie miał testy w ramach zamkniętej bety. Każda osoba, która zamówi preorder Wiedźmina 3 otrzyma jednak dwa kluczy do testów tej gry. Oprócz tego będą one rozdawane przez GOG.com i CD Projekt Red.

Wnioski?

Krótko i bez chłodnej analizy, ta będzie jutro jak ochłonę.
JARAM SIĘ JAK POCHODNIA.

A wy?

8 odpowiedzi na “Konferencja GOG.com i CD Projekt Red w pigułce”

No Panie kolego, piękne podsumowanie. Sam również oglądałem konferencję i zgadnij co zrobiłem. Owszem zamówiłem preorder kolekcjonerki.
Na moim sprzęcie oczywiście nie mam co marzyć, aby to poszło. Jednak dzięki temu mam sporą motywację, aby zebrać hajsy na kosmiczny komputer typu „NASA” 😛
Na szczęście trochę czasu ku temu jest. 🙂

Dzięki bogu jest jeszcze czas na zbieranie na komputer do Wiedźmina. Nie dość że soczysty, wyczuwalny w trailerze klimat to jeszcze poczucie otwartości tego świata. Jaram się tak bardzo! <3

Czekam z zachwytami do oficjalnych wymagań sprzętowych 😛 Boję się, że będę musiał dołączyć do grupy wsparcia dla osób, na których sprzęcie nie pójdzie Wiesiek… 🙁

Będą grube. Jestem bardziej niż pewien. Ale i tak się zachwycam, bo wątpię by ktokolwiek inny był w stanie dostarczyć mi grę taką jak Wieśmin 3. Dla mnie to brzmi prawie jak „coś, czym Skyrim powinien być, ale nie zostanie, bo jest słabiakiem”. xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *