Kategorie
Ciekawostki

Valve Pipeline – czyli jak twórcy Steam pomogą przyszłym twórcom gier?

Jak to napisali na stronie Valve Pipeline: „Jedno z najczęściej zadawanych nam pytań brzmi „Czego mam się uczyć, by potem pracować u was?” Dlatego twórcy Steam, Half-Life’a, Left 4 Dead i inny hitów, które sprawiały wrażenie skazanych na sukces na samym starcie postanowili stworzyć stronę, na której ta zagadka, jak i wiele podobnych, zostałaby rozwiązana.

Valve Pipeline - coś o czym warto wspomnieć.
Tą rurką do popłyną przyszli twórcy gier do ich miejsc pracy

Założenia Valve Pipeline,  nowej strony są bardzo proste: tworzyć ją będą stażyści z uczelni wyższych, którzy pracują w Valve i będą oni na niej umieszczać informacje, które mają pomóc młodym ludziom obrać takie kierunki kształcenia ,by potem mogli trafić do firm tworzących gry komputerowe. Tak, między innymi do Valve. 


Cytując i tłumacząc znajdujący się poniżej anglojęzyczny filmik z strony głównej Valve Pipeline „strona ta będzie służyć do stworzenia połączenia między pracownikami Valve, a tą częścią społeczności, która jest zainteresowana staniem się częścią przemysłu growego”.  Oprócz tego znajdą się wywiady z „młodą gwardią” firmy, która opowie jak się tam znalazła, co tam robi i jak można dojść do tego samego etapu kariery, w jakim oni się znajdują.

Valve w informacjach prasowych podkreśla, że są oni znani z zatrudniania doświadczonych pracowników game-devu, więc ta cała zabawa w stażystów i pomoc młodym to dla nich również eksperyment „czy umieją oni uczyć swojego rzemiosła”. 

Wszystko ładnie pięknie, a w czym tkwi haczyk? W tym, że to wszystko dopiero nadejdzie: na stronie projektu Valve Pipeline można się zapisać do newslettera, który was poinformuje, gdy cała ta impreza wystartuje. Jak przejrzycie FAQ na dole strony, to znajdziecie miejsce do rejestracji. Planowany początek: za miesiąc. Realny początek? To Valve, będzie jak będzie gotowe. Mam nadzieje, że ten projekt to mniejsze wyzwanie niż HL3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *