Kategorie
Ciekawostki Offtop Blog

OMG, Paypal rozdaje kupony na zakupy o wartości 5 dolarów wszystkim zainteresowanym!

TO NIE JEST ŻART!
TO NIE SĄ ĆWICZENIA!
To pełnoprawna akcja promocyjna Paypala, który chce nas przekonać do robienia zakupów za jego pomocą. Do tego wszystko wskazuje na to, że ta akcja to AUTENTYK. Dlatego bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy, póki jest taka możliwość.

PayPal Logo
TO ON! Rozdaje 5 dolarów! Albo coś koło tego.

Poniżej szybkie instrukcje jak zdobyć ten kupon, gdzie można go wykorzystać oraz, co najważniejsze czemu ta akcja nie jest ściemą.

EDIT: AKCJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA, PONIŻSZY WPIS POZOSTAJE JEDYNIE ZAPISEM HISTORII. OPRÓCZ TEGO ZMIANIE ULEGŁ REGULAMIN IMPREZY, O CZYM PISZĘ PONIŻEJ.

Serdeczne podziękowania dla Łowców Gier, od których się dowiedziałem o tej „kampanii promocyjnej” PayPala. A teraz, do rzeczy!

Jak ugryźć 5 dolarów od PayPala?

0. Jeżeli nie macie konta na PayPalu, to musicie je założyć PRZED zabawą. Tutaj macie link, bawcie się dobrze.

PayPal kłódka
Jeżeli u was to wygląda podobnie, to możecie działać dalej.

1. Klikacie ten link. Jeżeli jest przy nim zielona kłódka (albo coś podobnego do obrazka po prawej), to lecicie dalej. Jeżeli nie ma, to jednak jest to oszustwo. Ale obstawiam, że nie jest.

2. Przeklikujecie się przez pokaz slajdów. Ot, co chwilę zielony przycisk. Jeżeli wcześniej nie korzystaliście z PayPala, to popatrzcie sobie jak on działa.

3. Na końcu tej zabawy będziecie mieli listę opcji do wyboru. Wybieracie ostatnią, z logiem PayPala.Możecie też wybrać inne, ale z naszego (gracza) punktu widzenia tylko ostatnia ma sens.

4. Podajecie adres e-mail, na który macie zarejestrowane konto PayPal.

5. Czekacie na prezent.

Na co właściwie czekamy?

TO JEST BARDZO WAŻNE. NIE PRZECZYTASZ, TO JESTEŚ SAM SOBIE WINIEN.

W ciągu tygodnia na podane konto maile przyjdzie informacja o przyznaniu kuponu.

Według informacji z tej strony jest to kupon na jeden zakup o wartości do 5$ wykonanej za pomocą danego konta. Na jedno konto przysługuje maksymalnie jeden taki kupon.
Jeżeli kupicie coś za mniej, to nie otrzymacie reszty. Dlatego też warto przemyśleć zakup i zakupić coś bardziej konkretnego. Przy czym, UWAGA! TO WAŻNE: kupon będzie się liczy przy zakupie o wartości co najmniej 6 dolarów. Czyli musimy wydać te trzy złote by wydać osiemnaście (jakkolwiek kretyńsko to nie brzmi). 
Najważniejsza informacja: kupon trzeba wykorzystać do końca września. Potem? Kupon przepada.

Czemu ta akcja nie jest bujdą?

Nie będę ukrywał, że jak zobaczyłem po raz pierwszy informację o tej akcji, to byłem dość ostrożny. Zresztą, dowód tego macie poniżej na zrzucie ekranu.

PayPal Spectycyzm

 

Jednakże, po dokładniejszym przyjrzeniu się, doszedłem do wniosku, że to, o zgrozo, musi być prawda: PayPal rozdaje pieniądze.

Primo: prosi tylko o adres e-mail z kontem PayPal. Nie bierze hasła. Sam adres e-mail nie starczy do przejęcia konta.
Secundo: certyfikat SSL (wspomniania „zielona kłodeczka”) daje po oczach, potwierdzająca, że ta strona to naprawdę własność ludzi od PayPala. Do połączenie jest bezpieczne (na tyle, na ile jest to możliwe w internecie) za sprawą HTTPS.
Tercio: PayPal lubi korzystać z dziwnych domen, zamiast wszystko grzecznie trzymać pod jedną. Na przykład „społeczność” PP znajduje się pod adresem: https://www.paypal-community.com/. W takiej sytuacji to, że promocja nawołująca do założenia i zaktywowania konta PayPal siedzi pod adresem: https://www.paypal-activate.com/ nie jest czymś niezwykłym.
Quatro: kody przyjdą z TYGODNIEM OPÓŹNIENIA. Jeżeli to ma być oszustwo mające na celu przejęcie kont PayPal, to oszustom by zależało na czasie. A w tej sytuacji? Wiara, że przez tydzień nikt z firmy, pod którą się podszywają, korzystając z certyfikatu i domeny zbliżonej do innych witryn około-PayPalowych.

Tak więc… bawcie się dobrze i miłych (przyszłych) zakupów!

10 odpowiedzi na “OMG, Paypal rozdaje kupony na zakupy o wartości 5 dolarów wszystkim zainteresowanym!”

Piotrek, możesz mi powiedzieć, co to za wtyczka do WP z tymi ikonami social media w prawym gornym rogu strony?

Piotr mam pytanie gdy wybiore któreś z ofert przyjdzie mi na maila do danej oferty kupon czy kupon na 5 $ bo chciałem go w lolu wykorzystać i nie wiem

Jak wybierzesz coś innego niż ostatnią opcję z PayPalem, to 5$ przepadnie. Musisz wybrać tę ostatnią.
To zadziała tak, że dostaniesz na maila jeden kupon, do wykorzystania przy jednych zakupach przez PayPala.
Czyli, jak będziesz kupować RP, to wybierasz jako sposób zapłaty PayPala, wklepujesz giftcode i voila~~ Zrobione 🙂

Mam taki problem – otóż zamiast przekierować mnie na stronę promocyjną wyświetlają mi się informacje o moim koncie. Z wtyczek używam tylko AdBlockera, którego wyłączenie nic nie dało. Sprawdzałem na innych przeglądarkach i nic. Może masz Piotrze (albo kto inny) jakieś pomysły na zaradzenie temu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: