Kategorie
Gry

Path of Exile 1.0 już 24 pażdziernika. Na Steam też.

Każda beta ma swój koniec. Path of Exile powstało parę lat w ukryciu, potem przez pewien czas było w stadium zamkniętej bety. Teraz, po okresie otwartych testów, gra ta zbliża się nieubłaganie do końca testów i do oficjalnego wydania. Co takiego zobaczymy w Path Of Exile 1.0 ?

Path Of Exile - logo
Logo Path Of Exile

Path of Exile zakończy otwartą betę 24 pażdziernika tego roku i w wypuszczonej tego dnia wersji 1.0 doda naprawdę dużo nowych możliwości. Zanim przejdę do tego, to w ramach przypomnienia tego co napisałem w recenzji: gra była w cichej produkcji od 2007 do 2010 roku, później mieliśmy zamknięte testy beta. Tak aż do 23 stycznia tego roku, kiedy to Path Of Exile mogli zacząć testować wszyscy chętni. No i testy zaraz dobiegną końca, a wraz z oficjalnym startem tej gry twórcy przygotowali dla nas miłych rzeczy.

Psion – nowa klasa postaci

Scion ( a konkretnie to ONA Scion, tego się raczej nie da odmienić) jest siódmą występującą w tej grze klasą postaci. Jest to córka skorumpowanego szlachcica, która została „przypadkiem” wygnana na Wraeclast  Co takiego jest w niej wyjątkowego? Przede wszystkim jest to postać w 100% hybrydowa. Na jakiej zasadzie? Jej drzewo zdolności pasywnych zaczyna się IDEALNIE w środku przerośniętej dżungli, jaką jest możliwość rozwoju postaci w tej grze. O ile mają dość sporo swobody w kreacji postaci, to Scionem będzie mogła zrobić… WSZYSTKO.

Oprócz tego warto nadmienić, że jest to klasa „prestiżowa”. Objawia się to w prosty sposób: trzeba ją odblokować przez spotkanie jej w grze. Według tego co mówią twórcy w wywiadach znajduje się ona pod koniec normalnego poziomu trudności. Czyli najpierw musimy przejść Path of Exile”normalną” postacią, potem będziemy mogli się bawić Scionem (Scionią?).

Nowy rodzaj klejnotów wsparcia

Chodzi tutaj o klejnoty „wyzwalające” (w oryginale są to Trigger Gems). Po podłączeniu do nich jakiś umiejętności, to są one używane gdy zostanie spełniony warunek. Przykładowo, można połączyć zaklęcie „Fala Mrozu” z klejnotem „Rzuć gdy zostanę uderzony”. Wtedy przy trafieniu jest jakiś procent szans (zależny od poziomu kamienia), że atakujący nas przeciwnik zostanie potraktowany dość chłodno. Istnieją oczywiście też inne klejnoty tego typu jak „Użyj przy ataku”, „Użyj po zabiciu”, „Użyj przy rzuceniu zaklęcia”. Kojarzycie jakąś grę, gdzie możecie składać makra z wypadających przedmiotów?

Oprócz tego pojawią się nowe zdolności. Ta o której najlepiej można wspomnieć to „Animated Guardian”. Rzucasz to zaklęcie na przedmioty, a one ożywają i poruszają się z Tobą jako towarzysz. Rzucasz to zaklęcie na komplet zbroi i broni i TADAM! Masz własną puszkę (tanka). Pojawi się też umiejętność, która pozwoli ożywiać samą broń. Chcecie by za wami biegał tabun latających i siekających wszystko mieczy? Spoko, będzie do zrobienia

Nowe mapy do przejścia i kontynuacja fabuły.

Ktokolwiek przeszedł Path of Exile do końca wie, że jeszcze nie mieliśmy w naszych rękach gościa odpowiedzialnego za nasze wygnanie. W wersji 1.0 zostanie to naprawione: Akt Trzeci gry zostanie poszerzony, a na jego końcu będziemy się tłukli z gościem bezpośrednio odpowiedzialnym za nasz trudny los.

Oczywiście, żeby dojść do gościa, trzeba będzie przejść przez kilka nowych lokalizacji. Na szczególną uwagę zasługuje wielka biblioteka, którą będziemy musieli odwiedzić w poszukiwaniu dalszej drogi. Grinding Gear Games, twórcy Path Of Exile planują skorzystać z tej okazji i dodatkowo dać graczom możliwość poczytania książek opowiadających historię świata do którego trafili. Dobre rozwiązanie.

Integracja ze Steamem.

W chwili, gdy wyjdzie wersja 1.0 Path Of Exile, gra ta zostanie również udostępniona na Steamie. Nie będzie on obowiązkowy by grać, ale wszelkiego rodzaju maniacy osiągnięć Steamowych i innych tego typu będą mogli czuć się szczęśliwi. Pełna integracja pozwoli m.in na granie ze znajomymi ze Steama oraz na zapisywanie ustawień w chmurze. I na wszelki wypadek powtórzę, bo ludzie są na tym punkcie przeczuleni: Steam nie będzie konieczny do gry w Path Of Exile. 

To nie są wszystkie zmiany, jakie się pojawią w wersji 1.0 Path Of Exile. Oprócz tego pojawią się dodatkowe możliwości w grach PVP, takie jak turnieje czy tryb Capture The Flag. O nowych potworach też nie wspomnę, bo jest tego całkiem sporo… Tak czy siak, Fani Path Of Exile niech rezerwują wieczór 24 października: będzie się działo!

Żródło: ten post na forum Path Of Exile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *