Kategorie
Gry

Games Rage – polacy nie gęsi i swój bundle mieć będą

Doczekałem się dnia, kiedy ktoś z Polski wpadnie na pomysł, by zrobić polskiego klona Humble Indie Bundle. Czekałem, czekałem… No i się doczekałem! Już 27 lipca o godzinie 14:00 ruszy Games Rage: pierwsza polska paczka gier za którą zapłacimy tyle, ile uznamy za stosowne.

Games Rage - main page
Screen shot strony głównej 😀 Games Rage – mejn pejdż

Co już wiadomo o tej paczuszce? Za gry będzie można zapłacić dowolną wybraną przez nas kwotę. Sami, w trakcie dokonywania zakupu, wybierzemy do kogo ile z naszej gotówki wyląduje. Będzie można wspomóc twórców gier z paczki, organizatorów akcji lub fundację charytatywną (jeszcze nie znaną). I w sumie najważniejsze: gry będą sprzedawane bez żadnych zabezpieczeń antypirackich (po angielskiemu DRM). Oprócz tego znane są już nam najważniejsze detale, czyli GRY jakie będą do kupienia w ramach Games Rage. Będą to następujące produkcje:

  • The Few – wiem o tej grze tylko tyle, że twórcy zbierali na Wspieram.to pieniądze na ukończenie gry i udało im się. Na co zbierali? Na strategię czasu rzeczywistego, w której kierujemy lotnictwem z czasów Drugiej Wojny Światowej. Na filmikach wygląda przeepicko.
  • King Artur’s Gold – ta gra to mój prywatny faworyt z Games Rage. Czemu? Jest ona połączeniem akcji (w postaci siekania przeciwników) i strategii (w postaci budowania własnego zamku). To wszystko w grafice 2d. A kto jest twórcą? Studio odpowiedzialne za kultową grę Soldat, która pomogła całym pokoleniom uczniów przeżyć nudne lekcje informatyki 😀
  • Nightmares from the Deep: The Cursed Heart – przygodówka połączona z odnajdywaniem małych szczególików na ekranie, zagadkami logicznymi i prostymi minigrami zręczniościowymi. Tyle wiem, nie grałem, nie widziałem dużo, ale brzmi wstępnie ciekawie. Zwłaszcza, że w zestawie mamy muzeum, porwanie córki głównej bohaterki, statek widmo i inne atrakcje.
  • Cinders – czyli polska gra Visual Novel, w której historia jest inspirowana baśnią o Kopciuszku. Dodajmy do tego fakt, że ma wybitną ścieżkę dzwiękową. Tak jak nie lubię nowelek wizualnych, to ta z oferty Games Rage może mnie kupić z powodu klasycznej historii i muzyki, która sprawi, że przeżyje nawet grę tego typu (ale mimo mojej niechęci do gier VN, to na Megatokyo i tak ostrzę sobie zęby)
  • OddPlanet – bym mógł pisać długo, ale wersja skrócona: Polski ukłon w stronę fanów Limbo. Przygodówka z naciskiem na eksplorację i rozwiązywanie zagadek z wykorzystaniem terenu. Z grafiką Limbo. Bo tego już nawet inspiracją trudno nazwać…

Tyle w temacie gier. To teraz najważniejsze, po raz kolejny: start Games Rage 27 lipca o godzinie 14:00 na tej stronie. 
Kupicie? Ja tak, dla The Few, King Artur’s Gold (oni zrobili Soldata, nie mogli tego zepsuć, nie jest to możliwe) oraz Cinders (za to że wygląda na nowelkę graficzną z fabułą, która nie sprawi, że wezmę twórcę za psychopatę).

Dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy „100 lat za murzynami” tylko trzy lata: tyle minęło od pierwszej edycji Humble Indie Bundle, które istnieją do dziś i mają się bardzo dobrze. Dajcie znać w komentarzach co wam wpadło w oko z tych gier, o ile wpadło. I jak myślicie: przyjmie się ten pomysł w kraju nad Wisłą?

 

2 odpowiedzi na “Games Rage – polacy nie gęsi i swój bundle mieć będą”

Mam nadzieję, że akcja wypali. Wierzę też w to, że my Polacy będziemy skłonni zapłacić więcej niż te 5PLN. Dla mnie najfajniejsze w tej paczce są: Nightmares from the Deep: The Cursed Heart oraz OddPlanet

Będzie jak przy Humble Bundle: będzie cena minimalna, którą opłaci większość kupujących, będzie pewnie cena „powyżej średniej”, którą co po niektórzy zapłacą i będzie grupka bardziej kasiastych ludzi, która podbije tę cenę do góry. Głównie po to, by ich ksywki się pojawiły na liście najlepszych darczyńców 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: