Kategorie
Gry

Games Rage – co będzie dalej?

Dobra, w ramach sypania informacjami zdobytymi na Poznań Game Arena, to pozwolę sobie wyskoczyć z informacji, które w sumie mało mówią, ale są taką sobie małą ciekawostką. I być może przygotowaniem dla waszych portfeli.

Games Rage 2
A co będzie w drugim zestawie?

Tekst będzie krótki, ale w miarę treściwy. Na prelekcji na temat Games Rage, którą poprowadził Jakub Wójcik, szef wszystkich szefów na portalu 1ndieWorld.com i współorganizator wyżej wspomnianej paczki wyjawił trochę planów dotyczących przyszłych jej odsłon. Na początek trochę informacji dotyczących najbliższej paczki.

Games Rage

Pewnie się na mnie wściekniecie, ale tutaj polecą ogólniki na tony. Druga odsłona paczki Games Rage planowo ma się odbyć jeszcze w tym roku. W trakcie prezentacji podany został termin „miesiąc do półtorej”, więc nie naczekamy się zbyt długo. Oprócz tego wiadomo, że Games Rage nawiązało współpracę z TopWare Interactive. Sprawia to, że możemy mieć pewne przypuszczenia dotyczące tego jakie gry trafią do najbliższej paczki. Kto poza mną obstawia Two Worlds? XD Oprócz tego można było usłyszeć CZEMU istnieje ta paczka i czemu będzie ona trwać dalej. Przyświeca jest słuszny cel jakim jest propagowanie polskich gier niezależnych. A jako, że jest o czym mówić, to podejrzewam, że na dwóch paczkach się nie skończy. Prędzej na dwudziestu dwóch.

Plany na dalszą przysłość.

Tyle, jeżeli chodzi najbliższą paczkę. To jednak dalsze plany wobec tej paczki wydają się być naprawdę warte wzmianki. Po zamiarach organizatorów Games Rage widać, że wzorują się na najlepszych (czyli Humble Bundle). Oprócz tego mają również kilka własnych pomysłów. To się chwali 😉 W planach są następujące bajery:

  • zrobienie strony w polskiej wersji językowej (tak, mimo, iż to była paczka polskich gier, zorganizowana w Polsce, to strona nie miała swojskiej wersji językowej. Do czasu 🙂 )
  • pojawienie się gier na urządzenia mobilne (czyli w końcu posiadacze crapOS i Androida dostaną odrobinę łakoci dla siebie)
  • większa liczba dodatków kolekcjonerskich (nie ma czegoś takiego jak nadmiar ścieżek dzwiękowych z gier, NIE MA)
  • paczki będą składały się z gier w jakiś sposób powiązanych z naszym krajem. Albo polska produkcja, albo akcja w Polsce, ale związek z nami musi być.
  • utworzenie kont wraz z przypisaniem do nich gier. Zasada prosta: mamy konto, logujemy się i mamy dostęp do wszystkich instalek/kluczy/bonusy jakie zakupiliśmy. (Ctrl-C/Ctrl-V z Humble Bundle. I bardzo dobrze, większa wygoda jest prawdopodobnie niemożliwa do uzyskania)
  • Multiplatformowe paczki. Idea jest następująca: jedna paczka, a w niej kilka gier na platformy mobilne, kilka na PC i kilka na konsole. (Pomysł mi się bardzo spodoba, wtedy nikt nie ucieknie od tej paczki, muahahhahaha)
  • Cykliczność paczek. Najbardziej ambitny cel i mam nadzieję, że dadzą radę. Plan jest taki, by sprawić, że paczki będą wychodzić regularnie, co miesiąc lub dwa.

Co poza tym można powiedzieć? Że jeżeli te plany się udadzą i wcześniej społeczność graczy nie zmiażdży Games Rage za jakieś problemy (powiedzmy wprost, trochę ich było przy pierwszej paczce, takie jak pad systemu płatności, padnięcie strony, czy też nieblokowanie się ceny minimalnej w trakcie zakupu), to możemy się dorobić całkiem konkretnego gracza wśród tych wszystkich „paczkomatów” z grami, takimi jak te, opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: