Kategorie
Gry

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition – ogłoszono datę premiery. Dodatkowo informacje o wersji na Androida

No i masz ci babo placek, miałem gier nie kupować. Ale jako, że moje płytki z Sagą Baldur’s Gate mają już tylko wartość kolekcjonerską, to się skuszę. Beamdog ogłosiło datę premiery Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Wraz z paroma informacjami na temat tego, co możemy się po niej spodziewać.

Baldur's Gate 2: Enhanced Edition
Nie ma łatwo dostępnego loga Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition, to łapcie zarąbistą tapetę.

I żeby nie było, oprócz tego jest jeszcze trochę informacji o przyszłej wersji na Androida tej gry i poprzedniczki, czyli Baldur’s Gate: Enhanced Edition.

Dobra, to najpierw wielka ryba: Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition będzie miało (planowo) premierę 15 listopada wraz z ceną wynoszącą 25$ (. Oczywiście, jeżeli nie będzie obsuwy. Mam nadzieję, że twórcy nie zafundują nam takiego „prezentu” jak przy poprzedniej części (czyli opóźnienia o parę miesięcy). Jak to sami twórcy opisują na stronie internetowej gry i na forum gry:

  • dojdzie kolejny, czwarty już NPC autorstwa Beamdog. Do pół-elfiej dzikiej mag, pół-orka czarnego strażnika (taki paladyn odwrócony o 180 stopni), i ludzkiego mnicha dojdzie „tajemniczy złodziej poszukujący artefaktów z całego świata”. Elegancko, może w końcu coś sprawi, że porzucę swoją starą drużynę, którą gram od paru lat?
  •  W poprzednim poprawionym Baldur’s Gate dodano tryb „Black Pits”, który był serią trudnych walk na arenie. W Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition doczekamy się kolejnej odsłony tego trybu. Oczywiście z bardziej potężnymi potworami, adekwatnymi do poziomów jakie występują w grze. Ciekawe ile smoków rzucą na arenę.
  • To, że gra będzie zawierała materiał z Baldur’s Gate 2, dodatku „Tron Bhalla” oraz autorskie treści wielkości przeciętnej książki to dość oczywiste, ale też warte wzmianki
  • Oprócz tego będzie gra będzie zmodernizowana pod względem technologicznym: wszystkie ulepszenia występujące w Baldur’s Gate: EE trafią również do Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition
  • Niby to co teraz napiszę zalicza się do poprzedniego punktu, ale to jest coś konkretnego: arty lokacji w grze mają być zremasterowane (ekipa dopadła się plików źródłowych). Wygląda na to, że Athkatla stała się właśnie trochę piękniejsza
Baldur's Gate 2: Enhanced Edition
Od tego momentu czytają fani „robocika”

To teraz odrobina złych wiadomości, zwłaszcza dla ludzi zainteresowanych łatką do Baldur’s Gate: Enhanced Edition i wydaniem gry na Androida. Wygląda na to, że obie te rzeczy są ze sobą ściśle powiązane, a Beamdog postanowił zastosować mniej ryzykowne podejście do łatki. Doszli oni do wniosku, że zanim oficjalnie wypuszczą największą poprawkę do gry, jaka dotąd została przygotowana, to poddadzą ją otwartym beta-testom. Jakby ktoś nie chciał w to uwierzyć to tutaj ma źródło wypowiedzi.

Biorąc pod uwagę, że oni potrzebują ulepszeń z tej łatki zarówno do wydania mobilnego pierwszej części gry, jak i do Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition, to zapewne postarają się narzucić tempo.

Dobra, dwa zdania na podsumowanie, bo mam zakwasy w rękach i pisanie sprawia mi ból (serio):

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition zostało zapowiedziane 15. listopada, i kosztuje na ten moment 25$ (w przeliczeniu daje nam to jakoś 80 zł) . Wielka łatka do jego poprzednika jest potrzebna zarówno do wydania drugiej części, jak i wersji na Androida. Z tego wynika, że w najgorszej możliwej sytuacji fani Androida poczekają na Baldur’s Gate 1 na swoją wersję gry do listopada. Nastrój poprawia fakt, że portem i tworzeniem Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition zajmują się dwie, zupełnie różne części zespołu, więc w razie czego te dwa wydania nie są od siebie bezpośrednio zależne.

Tak czy siak, lepiej wiedzieć coś, niż nic. W razie pytań, wiecie co robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *