Kategorie
Ciekawostki

Plotka: Google tworzy konsolę opartą na Androidzie

 Tak przynajmniej wynika z informacji podanych ostatnio w „Wall Street Journal” , uzyskanych przez nich od „źródła będącego blisko planów”. Google jako konkurencja dla gigantów takich jak Sony czy Microsoft?

Android od Google - logo
Android od Google jako podstawa powstającej właśnie konsoli?

Google staje się coraz bardziej widoczne na rynku sprzętowym: w zeszłym roku zakupili oni Motorolę, producenta telefonów komórkowych (niedługo będzie miała miejsce premiera pierwszego stworzonego pod skrzydłami Google smarfona. Jakby ktoś był zainteresowany wyglądem, to może zobaczyć tutaj). Oprócz tego, już od jakiegoś czasu testowane są skomputeryzowane okulary, czyli Google Glass.

Źródła „Wall Street Journal” twierdzą, że konsola od internetowego giganta miałaby być odpowiedzią na możliwość wypuszczenia przez Apple własnej konsoli wraz z produktem Apple TV.

Oprócz tego twórcy najczęściej odwiedzanej strony internetu mają w planach stworzenie zegarka z Androidem oraz urządzenia do streamingu mediów Nexus Q (które zostało ujawnione ponad rok temu, ale później słuch o nim zaginął).

Google Nexus Q
Wspomniany wyżej Google Nexus Q – źródło SlashGear

Zarówno rzecznik Apple, jak i rzecznik Google odmawiają w tych sprawach wydania jakichkolwiek komentarzy.

Słówko, lub trzy opinii: Sukces Kickstartera OUYI nie mógł nie zostać zauważony przez Google. Do tego widać, że internetowy gigant jest teraz wyrażnie nastawiony na produkcję nie tylko „internetów”, ale również sprzętu do niego. Gier na Androida nie brakuje, twórcy największej przeglądarki internetowej na świecie mają odpowiednie zaplecze technologiczne…

Yup, konsola od nich jest rzeczą bardziej niż realną. Ciekawe tylko, jak im ona wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: