Kategorie
Offtop Blog

Ja(siek) wspiera Checkpoint, Checkpoint zaprasza Jaśka.

Lubię dostawać maile. Z propozycjami tematów, z opiniami, grami do ogarnięcia, pytaniami… Albo z propozycją współpracy. Po niewielkim zagłębieniu się w temat postanowiłem się wpakować bardziej konkretnie w pewno przedsięwzięcie. Chciałbym was zaprosić na Checkpoint: zacnie zapowiadającą się imprezę gamingową w stolicy naszego kraju.

Checkpoint
Jest Checkpoint, to czas zapisać grę 😀

Dafuq is this?

Powiem wprost: Checkopoint wyskoczył mi przed twarz niczym Filip z konopi. Żadne znaki na niebie, ziemi oraz internecie nie pokazywały, że takowa impreza miałaby się odbyć. No cóż, aż do teraz!

Czym właściwie będzie Checkpoint? W założeniu ma być to połączenie targów gier i konferencji poświęconej na temat… no wiadomo, że chomików. A tak na serio, to też gier. Będą one omawiane zarówno od strony biznesowej, jak i gamedevowej.

Za całym przedsięwzięciem stoi silna grupa zapaleńców z Zrzeszenia Studentów Polskich przy Szkole Głównej Handlowej. Mają oni za sobą całkiem spore doświadczenie w organizowaniu większych imprez, więc jestem bardziej niż pewien że skoro już zaczynają rozsyłać informacje do ludzi, to wiedzą, że dadzą radę to zorganizować. No i poza tym, SGH to nie jest Uniwerek Szczeciniecki, ich umiejętności organizacyjne muszą stać na zupełnie innym poziomie 🙂 Zresztą, osoby, które chcą spojrzeć prosto w oczy ekipie organizatorskiej może zrobić to tutaj. „Czy te oczy mogą kłamać?”. A tak bardziej na serio, to daje im kredyt zaufania.

Głównie dlatego, że takie imprezy są potrzebne. Gry dalej są postrzegane zwykle jak zło, mrok, marycha i wódka w jednym z dodaniem arszeniku i bóg wie czego jeszcze. Im więcej gamingu trafi do głównego nurtu, tym lepiej. Impreza organizowana z pomocą jednej z bardziej prestiżowych uczelni naszego kraju na pewno nie zaszkodzi w osiągnięciu tego celu.

Dobra, ja czytam tego bloga, co ta współpraca dla mnie oznacza?

Ano to, że od czasu do czasu uchylę rąbka tajemnicy dotyczącego organizacji tej imprezy. Może do tego jakiś wywiad z organizatorami, informacje z pierwszej ręki o zatwierdzonych gościach… Na pewno nie będziesz żył w niewiedzy o Checkpoint.

Dodatkowo napiszę jeszcze, że jeżeli ja czegoś nie spartolę, to prawdopodobnie będziecie mieli okazję posłuchać mnie na żywo: pojadę tam z prelekcją. Jeszcze nie wiem jaką, pewnie poproszę o pomoc w wyborze. Ale to, że się pojawię jest bardziej niż pewne. Zapraszam i polecam! No dalej, będzie ciekawie! 😀

Mało informacji, chcę więcej!

Pfff… będzie więcej! Ale jeżeli chcesz, to zawsze możesz sprawdzać ich stronę internetową i śledzić profil Checkpoint na Facebooku. No i oczywiście czekać na niusy ode mnie. Póki co powiem jedno: bez odbioru i do poczytania o tej imprezie, już wkrótce 🙂

2 odpowiedzi na “Ja(siek) wspiera Checkpoint, Checkpoint zaprasza Jaśka.”

Witam,
takich imprez nigdy za mało. Szkoda, że większość omija jakimś sposobem Śląsk. Poza konferencją, prelekcjami i targami przydałaby się także organizacja jakiegoś turnieju. Mimo wszystko pewnie będę śledził temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *