Kategorie
Gry

Fajne giereczki mobilne #1

Dawno nie zrobiłem wpisu w którym rzuciłem wam kilka dobrych tytułów gier, na które możecie się rzucić. Czas do tego wrócić, zaczynając od gier mobilnych.

Gry Mobilne
Zielony pad z ikonki Gier Play. Bo jest ładny, zielony, i nie mam lepszego pomysłu.

Wszystkie poniższe gry łączy kilka rzeczy:

  • są tanie/darmowe
  • jeżeli maja mikropłatności, to nie są one konieczne do grania
  • przez nie miałem w głębokim poważaniu 2DSa (więc są dobre)
  • nadają się do krótkich seansów (idealne w trakcie „Gry o Tron” bądź jechania do domu tramwajem/autobusem
  • nie potrzebują internetu do grania
  • wszystkie są dostępne w wersji na Androida (i na takowym przeze mnie testowane)

No to co, gramy?

Deep Dungeons of Doom

Deep Dungeon of Doom

Dungeon crawler. Z ciekawą fabułą, prostym niczym butem sposobem sterowania (naciskasz lewą bądź prawą stronę ekranu) i odblokowywanym później trybem, który pozwala schodzić w dół lochów w nieskończoność.  Do tego, jak widzicie powyżej – przerywniki ma bardzo ładne.

Gameplay też trzyma fason – mimo kretynoodpornego sterowania gra wymaga od nas skupienia i jakiś umiejętności. Oprócz tego bardzo szybko odblokowujemy dwie dodatkowe postacie z znacznie innymi stylami walki.

Deep Dungeon of Doom 2

Deep Dungeon of Doom ściągniecie stąd. Posiadacze jabłek też mogą, tutaj. Pod jednym względem jest to wyjątkowa gra w tym zestawieniu – jak się wam spodoba na komórkach, to możecie ją przygarnąć na Steam.

Alto’s Adventure

Alto's Adventure

Bardzo przyjemna gra. Zaczynamy spokojnie sobie kimając, oparci o ścianę, gdy nagle coś/ktoś wystrasza nasze lamy, które zaczynają uciekać.
W tym momencie wsiadamy na snowboard i gonimy je. I jedziemy dalej, wykonując tricki godne Tony’ego Hawka, gapiąc się na ładne widoki i słuchając uspokajającej muzyki. W trakcie jazdy wykonujemy zadania, które pozwalają nam odblokować inne niż tytułowy Alto, postacie.

Dla mnie partyjka w tę grę to obowiązek po pracy. Łatwiejszego sposobu na wyluzowanie po dniu użeraniu się z ufolami nie znam. Przynajmniej za taką cenę i o takim rozmiarze (gra zmieści się na każdym telefonie, a telefon i tak nosicie przy sobie).

Alto's Adventure

Alto’s Adventure ściągniecie stąd. Jabłkożercy stąd

Neko Atsume

Neko Atsume
Neko Miau-tsume

Mimo tego, iż mam problem z nazwaniem tego programu grą. Mimo tego, że po ostatniej aktualizacji straciłem zapis gry. Po prostu nie wydawajcie kasy na mikropłatności i będzie dobrze.
Ale już teraz uprzedzę, mimo tego, że w Neko Atsume nie musicie wydać nawet złotówki by wszystko odblokować, to będzie was kusiło. Chociażby po to, by szybciej zobaczyć więcej słodkich kotków <3

Bo dokładnie na tym bazuje Neko Atsume – rozstawiasz rzeczy na podwórku. Odwiedzają Ciebie kotki (narysowane w tak słodkim stylu, że przed instalacją gry powinno się podpisywać zaświadczenie o braku cukrzycy). Bawią się zabawkami i po jakimś czasie sobie idą, zostawiając w prezencie rybki. Za rybki kupujesz nowe zabawki, dzięki którym odwiedza Ciebie więcej różnych kotków.

Neko Atsume powoduje, że mogę wyzwolić swojego wewnętrznego kociarza. No i pomaga to, że japończycy tworzący tę grę zwyczajnie wiedzą jak zrobić by takie kociaki były słodkie. No i można robić, zarówno pojedynczym kotom, jak i całemu naszemu „schronisku”, zdjęcia. Jedno macie poniżej – niestety nie moje :X

Neko Atsume

Ostrzegam, to uzależnia. 

Neko Atsume ściągniecie stąd. Osoby, które najchętniej karmiłyby koty jabłkami posysają grę stąd.


Pierwszy wpis z serii. Na pewno nie ostatni. Zwłaszcza, że znam co najmniej kilka tytułów, które zasługują na dedykowane wpisy.

Ale to innym razem. I tak dość dużo czasu wam zabiorę tym, co właśnie wam podlinkowałem 🙂 Miłego grania i do przeczytania później!

3 odpowiedzi na “Fajne giereczki mobilne #1”

ostatnia pozycja „spodobie się” moim córkom, w pierwszą pogrywam trochę i potwierdzam że ciekawa/fajna dzięki 🙂 jak masz za dużo czasu to sprawdź vamp’n’lamp, hoplite, toca kitchen 2, tiny thief 2, arcane quest 2 – te ostatnio ogrywam i polecam bo robią robotę a nie są jakoś megapopularne 🙂

Ostatnio dużo gram w Clash Royale polecam spoko gierka, a dzisiaj wyczytałem w necie że wystartowała mobilna wersja Elsword, jak tylko będzie czas zabieram się za testowanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: