Path of Exile dorabia się wielkiego dodatku. Gotowi na zarywanie nocy?

Czuje się jak jakiś hipster – wszyscy wokół płoną na myśl o nowym sezonie w Diablo 3. A ja? Ja tylko wytrzeszczam oczy i nie mogę uwierzyć w to, co ma się pojawić w The Awakening – następnym dodatku do Path Of Exile.

Path of Exile Awakening

Aż żałuje, że nie mogę grać w niego ciągle.

Niczym Filip z konopi, Grinding Gear Games poinformowało o tym, że nowy dodatek do gry jest produkowany od 2013 roku i zmieni on WSZYSTKO. Do tego najwyraźniej robi to na lepsze.

Bez większego ociągania przejdźmy do konkretów.

Jeszcze więcej broni, jeszcze więcej unikalnych przedmiotów.

A konkretnie to cały nowy „poziom” zwyczajnego sprzętu i 70 nowych przedmiotów unikalnych, z nowymi zdolnościami. Na szczególną uwagę zasługują Empire’s Grasp – rękawice, które „odwracają” zdolności, które odrzucają – takie umiejętności przyciągają przeciwnika do nas.

Path of Exile The Awakening
Aż chciałoby się krzyknąć jakiś tekst z Mortal Combat

Katana Path of Exile The AwakeningAle wiecie co? To i tak nieistotne. Mnie o wiele bardziej cieszy fakt, że w końcu, po miesiącach namówień Grinding Gear Games się poddało i dodało do gry katany. Trzeba mi będzie znów zrobić postać nastawianą na walkę mieczami dwuręcznymi. [divider type=”thin”]

Nowe zdolności

Więcej konkretów? 13 nowych umiejętności, głównie okrzyków bojowych i zaklęć przywołania golemów.
Obie opcje są świetne – wojownikowi przyda się kilka dodatkowych opcji. A golemy? W końcu będę mógł się pobawić w zrobienie nekromanty w stylu [tooltip text=’Zapis całkowicie zamierzony’ trigger=”hover”]Diablolo[/tooltip] 2.

Path of Exile Awakening
Losowy zrzut ekranu z dodatku

Wywrócenie zdolności pasywnych do góry nogami

A wszystko za sprawą klejnotów. W olbrzymim drzewie, który służy nam do ulepszania naszej postaci pojawią się miejsca na klejnoty.
Będą robić wiele rzeczy – te najmniej skomplikowane będą dawać zwyczajne bonusy w stylu +x% do długości trwania zdolności, albo +y do szybkości ataku.

Te bardziej zaawansowane będą wywracać całą zabawę do góry nogami. Przykład? „Zamień wszystkie bonusy do siły w obszarze wokół klejnotu na bonusy do zręczności”. Przykładowy klejnot poniżej.

Path of Exile The Awakening
Prawdziwy przywódca dba o swoich, nawet swoim kosztem.

Nawet bałwan pozbawiony wyobraźni jest w stanie zrozumieć jak wiele nowych możliwości to stworzy. Jak tylko o tym pomyśle, to się czuje przytłoczony. Tyle możliwości…

Miliony bossów i dziesiątki wrogów

A tak naprawdę to na odwrót. W nowym, czwartym akcie spotkamy masę nowych przeciwników. Ale to już norma przy dodatkach do Path of Exile.

Kompletnym nowum z The Awakening jest liczba bossów, którą będziemy musieli utłuc w by ten akt przejść. Na drodze stanie nam 9 potężnych niemilców. Ciekawostką jest to, że będą nimi postacie z historii gry. Ile macie unikatowych przedmiotów? Istnieje realna szansa, że będziecie musieli ubić jego poprzedniego właściciela 🙂

Path of Exile Awakening
Kolejny losowy zrzut ekranu

Masywny upgrade gry

Poprzednie akty? Przerobione, zgodnie z opiniami graczy i naukami wyciągniętymi już po premierze gry. Nagrody za zadania również będą zmienione.
Interfejs? Poprawiony, z możliwością daleko idącej personalizacji.
Kod sieciowy gry? Ma zostać napisany od nowa, by zwiększyć jego wydajność i zminimalizować lagi. Przyda się – kiedy twórcy gry pisali Path Of Exile, to nie spodziewali się takiej popularności tak szybko.

Zamknięta beta

Zmiany, które nastąpią wraz z premierą The Awakening będą tak rozległe, że twórcy postanowili przed wprowadzeniem dodatku na „główny” serwer przeprowadzić standardowy cykl testów składający się z 6-8 tygodni zamkniętych beta-testów. Zaczną się one 20 kwietnia.

Kto chce się zapisać, ten niech zrobi to tutaj. Dostęp będzie udzielany wszystkim zainteresowanym, stopniowo – tak by becie nie przeszkodziły przeszkody techniczne w postaci niedoboru serwerów.
Testerzy będą zaczynać grę w dodatku od zera, tak by mogli się wypowiadać na temat nowego balansu pierwszych trzech aktów i innych wrażeń z początkowych etapów gry.

Path of Exile Awakening
Ostatni przypadkowy screenshot

[divider type=”thick”]

Dobra ludzie, to teraz się przyznajcie? Kto z was się zainteresował tą grą? Żaden inny hack&slash nie oferuje tak wiele za darmo. No i w żadna inna gra sieciowa nie da wam takiej swobody, jeżeli chodzi o rozwój swojej postaci. Przynajmniej na ten moment.

Jakby co możecie do mnie uderzać – prawdopodobnie wrócę do grania w Path of Exile. Już teraz, by wyrobić sobie odpowiednie nawyki przed wyjściem nowego dodatku.

Autor: Jasiek a.k.a Yeti

Bloger-amator, kiedyś student dziennikarstwa. Teraz sprzedawca giereczek i klocków Lego czekający ciągle na wenę i czas by coś napisać.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
FusionJasiek a.k.a Yetigoomis Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
goomis
Gość
goomis

Ja jestem tą grą zainteresowany od momentu kiedy o niej usłyszałem, ale mam z nią dziwny problem – nie potrafię się w nią wciągnąć. Uwielbiam H’n’S, mógłbym zagrywać się w nie godzinami, co robiłem przy okazji Diablo 2 czy 3, ale POE jakoś nie może mnie do siebie przekonać. Mogę tą grę chwalić, bo jest niesamowicie rozbudowana dając masę możliwości, mogę ganić, bo feeling walki jest lekko toporny w porównaniu do D3, a ogółem stwierdzić, że jest to tytuł praktycznie idealny dla fanów zarówno H’n’S jak i hardcorowych gier. Dalej jednak nie potrafię wejść w ten świat, wsiąknąć w klimat… Czytaj więcej »

Fusion
Gość

Jak zwykle klimat aż wycieka z tej produkcji robi wrażenie.
POE jest dla mnie idealnym dowodem że żeby zrobić porządną grę nie trzeba wcale potężnej korporacji oraz setek milionów dolarów.