Breaking Nius/Łamiąca wiadomość! GOG.com przyznaje się do próby sabotowania polskiej edukacji!

SZOK! GOG.com (6 l.) przyznało się publicznie do planów sabotowania polskiego szkolnictwa wyższego!  W jaki sposób ten sprzedawca grozy planuje tego dokonać i jak się przed tym zabezpieczyć? O tym tylko tutaj, na moim blogu!

GOG.com
Rysopis GOG.com (6 l.)

Język jako wabik idealny

GOG.com zastosowało niezwykle niecną, ale niewiarygodnie skuteczną metodę ponowne przyciągnięcia do Siebie rzesz dawnych i przyszłych klientów: do gier RPG z świata Dungeons and Dragons DODALI POLSKĄ WERSJĘ JĘZYKOWĄ!!! To absolutnie karygodne, że takie wciągające produkcje jak seria Baldur’s Gate (od 13 do 16 l.), seria Icewind Dale (od 12 do 13 l.), czy też Planescape Torment (15 l.) będą dostępne w naszym ojczystym języku.

Jakby nie patrzeć dzięki temu faktu, już NIKT nie będzie miał wymówki by nie zagrać w największe klasyki gier cRPG. Zwłaszcza, że mimo wiekowości, wymienione powyżej produkcje dalej śmiało mogą stawić czoła nowym produkcjom! A sadze Baldur’s Gate nie zabraknie już głosu Piotra Fronczewszkiego ( 67 l. ) znanego również jako „Ten, który zbiera drużyny”.

Oprócz tego dodano więcej wersji językowych, a część gier otrzymała wersje na Mac OS. Ale kogo obchodzi ten burżujski system operacyjny? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Przyznanie się do winy

Na podstawie rozmowy z przedstawicielami GOG.com można wysnuć przypuszczenie, że początkowym planem było wypuszczenie tego wszystkiego w trakcie sesji egzaminacyjnej. Ich niecny plan nie wypalił, natomiast jego ofiarą może stać się młodzież uczęszczająca do szkół średnich. Te są blisko matury i nie przy takim impulsie odciągającym ich od nauki mogą nie dać rady zdać najważniejszego egzaminu w ich życiu!

[blockquote]Pfff… Nie zdać matury? Chyba przez brak obecności[/blockquote]

GOG.com
Zapis rozmowy

Obok znajduje się rozmowa z przedstawicielem firmy, który to przyznaje się do „nadzwyczajnego sabotażu od nadzwyczajnej firmy”. A to wszystko dzięki ” „dziennikarskiej” prowokacji”. Tylko tutaj, tylko na „Yeti O Grach”.

Na szczególną uwagę zasługuje (słuszne) ego pracownika GOG.com, który nie pozwala mi potraktować tego, co oni zrobili jako „jawny skandal”. Ten poziom zadufania jest załamujący!! Można wręcz rzec, że to skandal, że ta (mająca polskie korzenie) firma pozwala Polakom na obcowanie z grami komputerowymi w ich ojczystym języku!!

[blockquote]Jeżeli uznałeś, że piszę to wszystko na serio, to idź czytać „Fakt”, „Super Ekspres”, albo inne czasopismo poniżej rozumu i godności człowieka. TO ŻART. Jawna parodia wyżej wymienionych pism, ich poziomu oraz ich, tak zwanej, rzetelności. Jeżeli potrzebujesz więcej dowodów, to pójdź do salonu prasowego i przeczytaj z zrozumieniem chociaż jeden artykuł z tychże. Przyjmując oczywiście, że będzie co czytać.[/blockquote]

Moja reakcja na ten fakt.

Skoro już bawię się w tabloid, to będę się tego trzymał: minimum tekstu, maksimum grafiki.

GOG.com Installer

I tym optymistycznym akcentem zakończę. Do przeczytania!

[blockquote] I obiecuje: nigdy więcej takiego postu nie stworzę. Miałem ciężki tydzień przedświąteczny na uczelni i musiałem odreagować[/blockquote]

Autor: Jasiek a.k.a Yeti

Bloger-amator, kiedyś student dziennikarstwa. Teraz sprzedawca giereczek i klocków Lego czekający ciągle na wenę i czas by coś napisać.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jasiek a.k.a YetiDiridBeF1990Aramandur Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aramandur
Gość
Aramandur

I bardzo dobrze, czekam na dalsze efekty „sabotażu” 😉

BeF1990
Gość
BeF1990

Czekamy na resztę klasyków, w kolejce czeka Fallout (1&2), Arcanum, Świątynia Pierwotnego Zła itp.

Dirid
Gość
Dirid

o jaaaaa   będzie powód żeby pograć w końcu w nwn 2. miałem zainstalowane na starym kompie, ile ja się namęczyłem żeby spolonizować, a tu mogę kupić legalnie po polsku
powiem szczerze że coraz częściej gram w polskie wersje, jak człowiek jest zmęczony po pracy to dużo łatwiej wchodzi fabuła, zwłaszcza jak są ściany tekstu