Zapowiedziano Twitch Plays Pokemon: The Movie!

Kiedy po raz pierwszy widziałem plakaty filmu „Twitch Plays Pokemon” myślałem, że to żart. Jak się okazało ja, jak i reszta internetu myliliśmy się. A JEDNAK! „Twitch Plays Pokemon: The Movie” zostało zapowiedziane. Poznaliśmy również zarys fabuły oraz osoby odpowiedzialne za produkcję.

Twitch Plays Pokemon

Film będzie opowiadał o Redzie, chłopcu opętanym przez głosy, które nakazują mu zostać Mistrzem Pokemon. Będzie on streszczeniem wydarzeń, które miały miejsce w trakcie masowego przechodzenia gry na kanale TwitchPlaysPokemon w serwisie Twitch.Tv.

Twórcy planują skupić się na wewnętrznych rozterkach pozbawionego kontroli nad własnym losem chłopca. Przez cały czas będzie nam towarzyszyć komentarz Reda. Nacisk zostanie nałożony na „ból rozstania z towarzyszami podróży oraz paniczny strach przed krawędziami i komputerami”.
Zapowiedziano również poświęcenie również osobnego wątku na losy pokemonów, które zostały porzucone w trakcie drogi ku tytułowi Mistrza Pokemon. Dzięki temu się przekonamy co się stało z Abbym (Charmelionem), Jay Reno ,DigRatem, Fałszywym Prorokiem i innymi.

Jeżeli nie rozumiecie o kim mówię, to nie martwcie się: Nintendo zapowiedziało, że do zakupionych biletów i płyt Blu-ray będą dołączać ulotki informacyjne przedstawiające krótkie opisy postaci przedstawionych w filmie. „Pozwoli to na pominięcie w filmie wstępu, który zepsułby obraz dla fanów tego zjawiska”.

Dzieło to będzie filmem animowanym, stworzonym przez studio Ghibli, a sfinansowanym przez Nintendo. Do pracy przy projekcie próbowano zachęcić Hayao Miyazakiego (reżysera takich znanych animacji jak My Neighbour Totoro czy Mononoke Hime). Odmówił on jednak, twierdząc, że „życie napisało lepszy scenariusz, niż on kiedykolwiek by potrafił”. Biorąc pod uwagę jego dorobek, to są to mocne słowa.

Wiadomo też, że przy tworzeniu materiałów promocyjnych filmu Nintendo zwróci się o pomoc do fanów Twitch Plays Pokemon. Czy jest jakaś szansa, że plakat TsaoShina, który swego czasu obiegł 2/5 internetu jednak zostanie wykorzystany do zareklamowania nadchodzącego hitu? Czas pokaże!

Twitch Plays Pokemon
Zródło: TsaoShin na Deviantarcie

Premiera filmu została zapowiedziana na 27 lutego 2016 roku, w dwudziestą rocznicę premiery pierwszych gier z serii. Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością. PRAISE THE HELIX! 😀

Autor: Jasiek a.k.a Yeti

Bloger-amator, kiedyś student dziennikarstwa. Teraz sprzedawca giereczek i klocków Lego czekający ciągle na wenę i czas by coś napisać.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gumba Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gumba
Gość
gumba

Dobry żart na Prima Aprilis!!