Valve i HTC bawią się w rzeczywistość wirtualną. Z rozmachem.

Niedługo będziemy wiedzieć dużo więcej, ale to co „wyciekło” już nastraja optymistycznie. Jeżeli to wszystko okaże się prawdą, to Oculus Rift może okazać się jedynie kiepską zabawką.

HTC Vive
HTC Vive – dziecko HTC i Valve, pogromca (?) Oculus Rift?

Cudo, które ma zostać pokazane za kilka dni na Game Developers Conferencje ma szansę zawiesić nam mózgi. Z kilku, prostych, powodów

Co wiemy?

Znamy nazwę powyższych okularów. Nazywają się HTC Vive i są efektem współpracy między Valve, a, znaną głównie za sprawą swoich smartfonów, HTC.

Te gogle mają w sobie zainstalowane dwa ekrany o rozdzielczości 1200×1080 pikseli, które będą się odświeżać z prędkością 90. klatek na sekundę. Zdaniem HTC to rozwiązanie ma wypełnić całe pole widzenia gracza, co ma zmniejszyć dyskomfort w trakcie gry.
Oprócz tego sprzęt ma mieć zamontowany akcelerometr, żyroskop i laserowy czujnik pozycji.
To ostatnie jest szczególnie istotne, bowiem dołączone urządzenie nazwane „stacją bazową Steam VR”. Ma ono pozwolić na kierowanie ruchami w grze poprzez chodzenie w obszarze 25 metrów kwadratowych (kwadracie 5×5 m.)
Na ten moment wiadomo, że sprzęt od HTC i Valve będzie wspierany przez kilku twórców gier, ale również przedstawicieli innych branż. Będą to głównie mało znane firmy pokroju Google czy HBO.

Najbardziej istotne – HTC Vive ma być udostępnione twórcom wiosną tego roku. Wersja dla nas, szarych Kowalskich, ma być dostępne na święta. Kto mi kupi prezent?

Oprócz tego mamy jeszcze trailer tego całego ustrojstwa. On jednak nic więcej. Ale ładnie wygląda!

Kiedy się dowiemy więcej?

Game Developers Conference zaczyna się jutro, wtedy też Valve pewnie udostępni ludziom prototyp do „zmacania”. Oprócz tego, w czwartek, 5. marca odbędzie się wykład zatytułowany „Advanced VR Rendering”, na którymi przedstawiciel Valve powie pewnie kilka słów ekstra.

Oprócz tego bez wątpienia jakieś informacje pojawią się potem na stronie sprzętu, która jest tutaj. Na ten moment nie ma co klikać, bo wygląda tak:

HTC Vive strona główna
Jaka piękna strona! 😀

[divider type=”thin”]

Źródło: PC Gamer

P.S – jak ktoś chce posłuchać co mówią ludzie z HTC o tym sprzęcie, to poniżej ma filmik z konferencji, gdzie „kawa się wylała”.

 

Autor: Jasiek a.k.a Yeti

Bloger-amator, kiedyś student dziennikarstwa. Teraz sprzedawca giereczek i klocków Lego czekający ciągle na wenę i czas by coś napisać.

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jasiek a.k.a YetiVV'Z Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VV'Z
Gość
VV'Z

Mam przeczucie, iż szykuje się nam drugie 3d, czyli zbędny bajer, który nigdy nie zastąpi tradycyjnych posiedzeń przy komputerze czy konsoli. „Zbędny” oznacza tu ciekawy, ale niekoniecznie praktyczny czy komfortowy. Komu dzisiaj do pogrania z kumplami czy do wieczornych posiedzeń przy ulubionej produkcji jest to potrzebne? Naprawdę niewielkiej grupie osób, które będą mogły pozwolić sobie na tego typu sprzęt i przy okazji pochwalić się co mają w domu by wywołać u innych wielkie „Wow, to działa”. Po czym człowiek o tym zapomni. Kolejna sprawa to przewidywana przeze mnie promocja różnych marek. Brak monopolu, ale co z tego jak 90% youtuberów… Czytaj więcej »